המפרק טוען: ענבל אור "העלימה" מגרש במנהטן; החשב בעימות: "היא הנחתה לבצע מעשים פליליים"

חקירת ענבל אור מסתעפת: אשת העסקים עומתה במשטרה עם מי שהיה בכיר בחברת הנדל"ן, שטען כי קיבל ממנה הוראות פליליות. אור בתגובה: לא חתמתי על המסמכים, הוא מאיים עליי. המפרק טוען: אור דיווחה על רכישת מגרש יוקרתי בניו יורק ב-2014 - ולא הצהירה עליו

עימות סוער בחקירה. אור, ארכיוןם (פלאש 90)

מה עלה בגורל המגרש היוקרתי שענבל אור טענה כי רכשה בניו יורק? המפרק שמונה לחברת הנדל"ן של אור, עו"ד איתן ארז, טען היום (שני) כי קיים חשש שאור "העלימה" מגרש יוקרתי במנהטן - ודרש מבית המשפט לחייב אותה למסור תשובות. החשד התעורר לאחר שהדיווח על הנכס או על ההכנסות ממנו לא הופיע בתצהיר שמסרה אתמול. במקביל, אור עומתה היום בחקירה עם מי שהיה חשב בחברה בבעלותה, שטען כי אור הנחתה אותו לבצע מעשים פליליים לכאורה - כך פורסם היום לראשונה בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עו"ד ארז טען בפנייה שהגיש לבית המשפט כי באוקטובר 2014 הצהירה אור בריאיון לגלובס כי קנתה מגרש "ברחוב 81 במנהטן, על הסנטרל פארק". מדובר באחד המקומות היקרים בעולם מבחינה נדל"נית, אך בדוח שהגישה אתמול באמצעות פרקליטה אילן בומבך אין זכר לנכס הזה.

מה עלה בגורל המגר? ניו יורק, ארכיון (רויטרס)

"אור ניסתה להחליף תכשיטים יקרים בתכשיטים זולים"

בשל כך מבקש עו"ד ארז מבית המשפט צו להגבלת שימוש (דיספוזיציה), ודורש מאשת העסקים תשובות בנוגע לכתובת המדויקת של הנכס, מי מחזיק היום בנכס, האם נמכרו הזכויות בנכס ואם כן מתי ובאיזה סכום.

עוד טען המפרק בפני בית המשפט כי קיים חשש שאור מנסה להעלים רכוש, וכי אתמול היא הגיעה לסניף "פדני" בקניון רמת אביב וניסתה להחליף תכשיטים יקרים מאוד שברשותה בתכשיטים זולים. לטענת המפרק, על פי החשד, היא עשתה זאת כדי שיהיה לה קל יותר למכור את התכשיטים הזולים.

"פדני" היו זהירים וסירבו. היום פנה עו"ד ארז לענבל אור בבקשה דחופה להעביר אליו את התכשיטים שברשותה עד הצהריים, אלא שהיא לא העבירה ועכשיו הוא פונה לבית המשפט בבקשה דחופה לדרוש מהיזמית החשודה שתעביר את כל התכשיטים שברשותה.

אור: "החשב מאיים עליי"

אור נחקרה היום פעם נוספת במשטרה, ועומתה בחדר החקירות עם מי שהיה החשב של חברת "אור סיטי נדל"ן" בבעלותה. במהלך העימות בין השניים אור טענה: "הוא מאיים עליי". החשב טען במהלך העימות כי קיבל הוראות מאור בשורה של עניינים פליליים לכאורה - והציג מסמכים במטרה להוכיח את דבריו. אשת העסקים החשודה בהעלמת הכנסות השיבה: "המסמכים לא חתומים על ידי".

אתמול הגישה אור דוח מפורט על נכסיה, בהתאם לבקשת בית המשפט, ומתחה ביקורת על התנהלות המפרק. במסגרת הדוח חשפה אור את חלק מהוצאותיה החודשיות - ואת אורח חייה שהוגדר כבזבזני על ידי המפרק. בדוח, שלא נבדק על ידי רואי חשבון חיצוניים, טוענת אור כי ברשותה וברשות החברה 11 בתים (חלקם פנטהאוזים) - ובנוסף היא משלמת עשרות אלפי שקלים על שכר דירה בחודש.

"החשב לשעבר מאיים עליי" (פלאש 90)

במסמך טענה אור כי היא משלמת שכר דירה של 23 אלף שקלים בחודש, ומוציאה 4,000 שקלים על מזון. על אחזקת בית הוציאה אשת הנדל"ן, החשודה בהעלמת כספים, 2,500 שקלים בחודש; על הלבשה והנעלה 1,500 שקלים ועל חינוך ותרבות - כ-2,000. אור ציינה כי הנתונים אינם מדויקים, אלא מתבססים על זכרונה - מכיוון שלדבריה המפרק "לא משתף פעולה" ולא מחזיר לה מסמכים כספיים.

אור ציינה כי הכנסתה החודשית מחברת הנדל"ן היא 37,665 שקלים ברוטו, שהם 11,090 נטו. עוד נכתב בדוח כי הרכב - אותו התבקשה להעביר למפרק - שווה 700 אלף שקלים, מתוכם שילמה 370 אלף עד כה. הרכב משועבד לבנק מזרחי.

אור פירטה במסמך 13 נכסים שנמצאים ברשותה וברשות החברה: פנטהאוזים בגבעתיים, רמת גן ותל אביב, מגרש בבאר שבע ודירות במגדלי הצעירים הרשומות על שם קרובת משפחתה. כמו כן כתבה כי ברשותה תכשיטים בשווי 2.5 מיליון, חשבונות נאמנות בהיקף של 1.5 מיליון שקלים - אך כל כרטיסי החיוב שלה מבוטלים.