החשוד כרוצח סדרתי: "לא עשיתי כלום"

פיודור בז'נרי, שלפי החשד אנס ורצח 4 נשים, מכחיש בתוקף את המעשים המזוויעים המיוחסים לו. "אני מתגעגע לילדיי ולאשתי", אמר. ביהמ"ש דחה בקשת המשטרה לאסור את פרסום הפרוטוקולים מחקירותיו, והאריך את מעצרו של בז'נרי ב-4 ימים

בז'נרי, היום בבית המשפט (חדשות 2)

פיודור בז'נרי, החשוד ברצח ובאונס ארבע נשים, התייצב היום (שני) בבית המשפט לדיון נוסף בהארכת מעצרו. הוא הכחיש מכל וכל את החשדות החמורים המיוחסים לו ואמר: "לא עשיתי כלום, לא הכרתי את הנשים". בית המשפט האריך את מעצרו של בז'נרי בארבעה ימים, בפעם התשיעית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מתגעגע לילדיי, לאשתי ולגרושתי", אמר בז'נרי לפני שהחל הדיון בעניינו. חוקרי המשטרה ביקשו בדיון לאסור את פרסום הפרוטוקולים מתוך חקירותיו של בז'נרי, למרות החלטה קודמת של בית המשפט. השופטת שולמית ברסלב החליטה להותיר את ההחלטה על כנה ולהתיר את הפרסום, אך קבעה כי הדיונים ייערכו בדלתיים סגורות.

לדיון הגיע גם עורך הדין תומר בן חמו, המייצג את בנותיה של אחת הנרצחות, ודרש שתהיה נוכחות של המשפחה בדיונים. בית המשפט דחה את הבקשה, ובן חמו אמר בתגובה לחדשות 2 Online: "לא יעלה על הדעת שפרטים שמזהים את המנוחה יפורסמו למרות היותה קרבן עבירות קשות".

לא התקבלו עדויות נוספות (פייסבוק)

עורך הדין בן חמו הוסיף כי "באנו היום לבקש להיות נוכחים בדיונים ולצערנו הדבר לא יתאפשר, אבל בית המשפט שוב חידד שאסור לפרסם את פרטי הנרצחות".

כשבוע לאחר שחשפה המשטרה את החשדות נגד בז'נרי ופנתה לציבור בבקשת סיוע, טרם התקבלו תלונות נגד החשוד באונס ורצח. בידי המשטרה הוכחות רק לשני תיקי רצח. בשני התיקים הנוספים שיוחסו לבז'נרי אין עדיין התקדמות בחקירה שיכולה לאפשר הגשת כתב אישום, אך צוות החקירה הארצי ממשיך לפעול.

במשטרה ציפו כי חשיפת שמו ופרטיו של בז'נרי יובילו לקבלת עדויות נוספות, אך בקשת הסיוע לא הובילה להתפתחות של ממש בחקירה ולא התקבלו עדויות למעשי תקיפה ועבירות מין שביצע בנשים אחרות.