המהומה במשחק של בית"ר: המשטרה עצרה את האוהד הלא נכון

אוהד של בית"ר ירושלים נעצר בחשד שזרק אבוקה במהלך המשחק, בו הובסה בית"ר על ידי סכנין בתוצאה 3-0. המשטרה דרשה להרחיק אותו למגרשים לשלוש שנים, אך בית המשפט דחה את הבקשה - וקבע כי האוהד רק התכופף לעבר האבוקה. פרקליטו, עו"ד איתמר בן גביר: "נתבע את המשטרה"

ארכיון (רויטרס)

מבוכה למשטרה בדיון: במהלך המשחק של בית"ר ירושלים מול בני סכנין אמש (ראשון) נעצרו 12 אוהדים, בחשד שהפרו את הסדר והשליכו חפצים. אחד מהם, לדברי המשטרה, השליך אבוקה למגרש - והשוטרים ביקשו להרחיק אותו מהמגרשים לשלוש עונות. עם זאת, בית המשפט קבע כי לא הוא השליך את האבוקה - וקבע כי האוהד לא יורחק אפילו ליום אחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרקליטו של החשוד, עו"ד איתמר בן גביר, ביקש מהמשטרה להציג את הצילומים - מהם עלה כי החשוד התכופף אך לא נגע באבוקה שהושלכה לדשא.

בעקבות זאת טען הפרקליט כי מדובר במעצר שווא - וקרא לבית המשפט לשחרר את האוהד ללא תנאי ולהטיל את ההוצאות על המשטרה: שופטת בית משפט השלום בירושלים קבעה שהחקירה סבירה אבל שאין מקום להארכת המעצר או להרחקת האוהד מהמגרשים - והוא שוחרר לחופשי.

עו"ד איתמר בן גביר, שמייצג את האוהד, אמר לאחר הדיון: "מדובר במעצר מיותר. נגיש תביעה נגד המשטרה שעצרה אותו כחלק מהעליהום נגד אוהדי בית"ר ירושלים". הפרקליט מתח ביקורת נוספת על התנהלות המשטרה במהלך המשחק: "שוטרי היס"מ חיממו את האווירה ועלו ליציע של אוהדי בית"ר ללא כל סיבה".

עו"ד בן גביר (מרים אלסטר / פלאש 90)

בסיום המשחק הטעון התעמתו אוהדי בית"ר מהיציע המזרחי עם כוחות הביטחון הרבים שנכחו במקום, התפרעו, השליכו חפצים וניסו לפרוץ לכר הדשא. כוחות המשטרה, מתוגברים באנשי יס"מ, הדפו את האוהדים ומנעו מהם לפרוץ למגרש. חפץ שנזרק מהיציע פגע בראשו של הקוון.

גם כדורגל היה בטדי: בני סכנין הביסו את המארחים מירושלים בתוצאה 0-3 משלושער של החלוץ שלומי אזולאי. בעזרת הניצחון הזה, חזרה בני סכנין למקום הרביעי בטבלה.