פרשת האונס והרצח: אין מתלוננות

כמעט שבוע עבר מאז חשפה המשטרה כי לכדה חשוד ברצח סדרתי. על אף הקריאה לציבור לסייע, טרם התקבלו עדויות על עבירות מין שביצע לכאורה פיודור בז'נרי בנשים נוספות

לא התקבלו עדויות נוספות (פייסבוק)

חמישה ימים לאחר שחשפה המשטרה את החשדות נגד פיודור בז'נרי ופנתה לציבור בבקשת סיוע, טרם התקבלו במשטרה תלונות נגד בז'נרי החשוד באונס ורצח. בידי המשטרה הוכחות רק לשני תיקי רצח, וכעת לא ברור האם ומתי תוגש הצהרת תובע בעניינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצהרת התובע תעסוק בשני תיקי הרצח המיוחסים לבז'נרי, האחד באשדוד והשני בחיפה לפני 3 שנים. בשני התיקים הנוספים שיוחסו בתחילה לבז'נרי אין עדיין התקדמות בחקירה שיכולה לאפשר הגשת כתב אישום, אך צוות החקירה הארצי ממשיך לפעול.

פיודור בז'נרי עם גרושתו

במשטרה ציפו כי חשיפת שמו ופרטיו של בז'נרי יובילו לקבלת עדויות נוספות, אך בקשת הסיוע לא הובילה להתפתחות של ממש בחקירה ולא התקבלו עדויות למעשי תקיפה ועבירות מין שביצע בנשים אחרות.

התקדמות משמעותית בחקירה

כבר לפני 3 שנים נמצאו בזירה בחיפה ממצאים שהיו עשויים להעיד על אונס שהסתיים ברצח מזוויע ובשריפת גופתה של הקורבן. רק שנים לאחר מכן נעצר בז'נרי בחשד שהוא האדם שעומד מאחורי המעשים.

ההתפתחות המשמעותית בפרשה, שהובילה למעצרו של בז'נרי בחודש שעבר, הייתה לאחר שנמצאה גופת אישה בדירה שעלתה באש באשדוד בתחילת מרס. גם שם סברו הכבאים כי הדליקה נגרמה מקצר, אך החוקרים מצאו בזירה דגימות DNA זהות לאלו שנמצאו על גופת הנרצחת בחיפה - שנים קודם לכן.

בדיון בהארכת מעצרו של פיודור בז'נרי, החשוד באונס ורצח של 4 נשים, הציגו החוקרים ממצאים המצביעים על התקדמות משמעותית בחקירה. לטענת המשטרה, החומר שנאסף נגד בז'נרי מספיק על מנת להעמידו לדין בגין רציחתן של שתיים מקורבנותיו לכאורה.