הותר לפרסום שם העיתונאית החשודה בתקיפת אמה

ספיר ניסני היא העיתונאית החשודה בשפיכת שמן רותח על אמה - כך הותר היום לפרסום. ניסני עצמה מכחישה את החשדות, ולדבריה מדובר ב"תאונה מצערת" בלבד. ניסני תישאר במעצר עד יום שלישי

ספיר ניסני, ארכיון (קשת)

ספיר ניסני בת ה-24 היא העיתונאית החשודה בשפיכת שמן רותח על אמה - כך הותר היום (ראשון) לפרסום. מעצרה של ניסני הוארך בשבוע שעבר עד ליום שלישי הקרוב. ניסני פועלת כעיתונאית מגיל 14, כשחשפה סיפורים הנוגעים לבני נוער במקומונים, ומאז המשיכה לעבוד בתחום. ניסני ממשיכה לטעון בחקירתה כי מדובר בתאונה וכי היא מעדה על שואב אבק רובוטי, וסיר השמן נשפך מידיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי גרסתה של ניסני, היא נכנסה לחדרה של אמה עם סיר השמן על מנת לבקש ממנה תבלינים: "בארון בחדר השינה היא נועלת תבלינים מיוחדים". לשאלת החוקרים איפה הכפפות והסיר השיבה: "אני לא זוכרת". מהדיונים עולה חשד כי ניסני זרקה לפח פריטים מהדירה על מנת להעלים ראיות ולשבש את החקירה - טענה שהיא מכחישה.

"לפני שהרדימו אותה , היא אמרה 'את לא אשמה'", טענה ניסני בתחילת עדותה באחד הדיונים בבית המשפט. לעומתה, השוטרים, אמרו כי בשלב זה האם כבר לא הייתה מסוגלת לדבר. בהמשך סתרה את דבריה: "זו אחריות שלי, אני מרגישה אשמה. הסיר נפל כ-3 מטרים מאמא שלי".

בדיון אחר אמרה: "הסיבה שהמשטרה בכלל הגיעה לבית שלי היא כי אני אמרתי שאם יקרה משהו לאמא שלי, אני לא רוצה לחיות". בניגוד לטענה לאורך הדיון לפיה "מעדה" בעת האירוע, אמרה ניסני במהלך הדיון: "זו היתה החלטה אימפולסיבית של רגע – אבל אני בחיים לא הייתי פוגעת באמא שלי".

המשטרה טוענת: העלימה ראיות מהזירה (חדשות 2)

המשטרה: "מניפולטיבית", הפרקליט: "תאונה מצערת"

ביום חמישי האחרון טען נציג המשטרה כי "מדובר בחשודה מניפולטיבית ברף הגבוה ביותר, שיוצרת לה מציאות משל עצמה - זה דבר שמעלה את מסוכנותה".

עו"ד גיא עין צבי, המייצג את ניסני מטעם הסניגוריה הציבורית, אמר לחדשות 2 Online כי מרשתו עומדת על גרסתה המקורית כי מעדה ומדובר בתאונה מצערת שלאחריה מיד טיפלה באמה והזעיקה את מד''א. לדבריו, מרשתו מסרה גרסה מפורטת והם מצפים לסיום החקירה.

בשבוע שעבר נעצרה ניסני בחשד שניסתה לגרום למותה של אמה בזדון. בעקבות המקרה נגבו מספר עדויות, שלדברי שופטת בית המשפט בפתח תקווה ניצן מימון שעשוע "מעלות את החשד, לאור רקע נפשי של החשודה ויחסים מתוחים עם האם, וכן טענות למקרי אלימות קודמים מצד החשודה".

ניסני עצמה מכחישה בתוקף את המיוחס לה. ניסני מכחישה גם את הטענה לפיה ניסתה, לכאורה, לשבש ראיות - כפי שנטען על ידי המשטרה. "אמא שלי ביקשה ממני לנקות את הבית לפני שהאחיות הקטנות באות הביתה", הסבירה באחד הדיונים, "שמתי את הסדינים בפח של הבניין וניקיתי את הבית".