"יש מספיק ראיות כדי להאשים ברצח"

במשטרה טוענים שהשלימו את החקירה בשניים מ-4 מקרי הרצח בהם חשוד פיודור בייז'נרי וניתן להגיש כתבי אישום בגין רצח ואונס. בנוסף, ייבדקו 10 שיחות למוקד המשטרה מאזרחים שטענו שיש בידיהם מידע חדש על החשוד

פיודור בייז'נרי יחד עם גרושתו

בדיון בהארכת מעצרו של פיודור בייז'נרי, החשוד באונס ורצח של 4 נשים, הציגו החוקרים ממצאים המצביעים על התקדמות משמעותית בחקירה. לטענת המשטרה, החומר שנאסף נגד בייז'נרי מספיק על מנת להעמידו לדין בגין רציחתן של שתיים מקורבנותיו לכאורה. ייתכן שכבר ביום שני הקרוב תוגש לביהמ"ש הצהרת תובע נגד החשוד. המשמעות: כתב אישום נגדו יוגש כבר בשבוע הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מבין ארבעת תיקי הרצח שנחקרים, החקירה בשניים מהם הושלמה כך שניתן להגיש כתבי אישום בפרשות הרצח של נשים באשדוד לפני כחודשיים ובחיפה לפני 3 שנים. החוקרים בזירות השונות, הן במחוז הדרומי והן במחוז חוף, אספו ראיות שקושרות את החשוד למעשים, ובהן דגימות DNA שלו בזירה ואיכונים של הטלפון הסלולרי.

בשני תיקי הרצח הנוספים אין עדיין ראיות שיכולות לבסס כתבי אישום, אבל כן כאלה שמבססות את החשדות נגד בייז'נרי.

בתוך כך, מאז פרסום פרטיו של בייז'נרי אתמול על ידי המשטרה, התקבלו במוקד מאות שיחות מאזרחים שטוענים כי יש להם מידע חדש אודותיו. החוקרים מספרים כי מתוך השיחות שהתקבלו, לפחות 10 מוגדרות רלוונטיות לפרשה ובהן נטען כי בייז'נרי הגיע לדירות שונות בהן מתגוררות נשים.

בינתיים עורך דינו של בייז'נרי ממשיך להכחיש את החשדות נגדו וטוען כי מדובר באדם חף מפשע. "אם הראיות של המשטרה נראות כמו הסרטון של הסכסוך על המנגל, המצב של התיק מבחינתנו נראה טוב מאוד", אמר בריאיון לשש עם רינה מצליח.

"מנסים לתאר אותו כאדם אלים כמסוכן וכל מה שרואים בסרטון זה אדם שאומר 'בוא תאהב אותי'", הוסיף עו"ד רונן, שבשלב מסוים התעצבן על השאלות שנשאל, והחליט לסיים את הריאיון באמצע.

בייז'נרי, תושב חיפה בן 26, נעצר לפני כחודש בחשד לארבעה מעשי אונס ורצח שביצע בשנים האחרונות. הוא נלכד לאחר שהחוקרים מצאו מכנה משותף בין המקרים, לאחר שבכל הזירות גופות הקורבנות נמצאו שרופות. 

אמה של אחת הקורבנות שנאנסו ונרצחו לכאורה על ידי בייז'נרי, סיפרה בשיחה עם חדשות 2 Online כי לפני 10 ימים פגשה את החשוד במעשים המזוויעים. "ראיתי אותו בתחנת המשטרה, הוא לא רצה לדבר איתי והרגשתי שהוא הרוצח", אמרה ג'. בינתיים נמשכים המאמצים לאתר קורבנות נוספים של החשוד.

10 שיחות מאזרחים ייבדקו

מוקדם יותר היום, טען תושב השכונה שבה התגורר פיודור בייז'נרי, כי הוא איים עליו במהלך עימות ביניהם. "אם היו עוצרים אותו - היו מספקים לפענח את מעשי הרצח כבר לפני כמה חודשים", סיפר השכן לחדשות 2 Online.

"לפני כמה חודשים הבחור הזה עשה על האש, והעשן נכנס אליי לדירה אחרי שיפוצים כשהייתי בה עם אמא שלי", שחזר. "פתאום, כשירדתי למטה עם דלי מים וביקשתי ממנו לכבות את האש - הוא ניסה לתקוף אותי ואיים עליי שהוא ירצח אותי".