"מפחיד לדעת שאדם כזה הסתובב כאן"

שכנים של אחת מקורבנותיו לכאורה של פיודור בייז'נרי, החשוד שביצע שורה של מעשי אונס ורצח, מספרים על התחושות הקשות. "המחשבה שדבר כזה יקרה לידנו הזויה", אמר אחד מהם, ואחרת ציינה: זה מאוד חריג פה בשכונה‎

תושבי השכונה במרכז הארץ, בה התגוררה אחת מקורבנותיו לכאורה של פיודור בייז'נרי, נדהמו לשמוע על הידיעה ששכנתם נרצחה. "זה מפחיד לדעת שאדם כזה הסתובב כאן בשכונה", אמרו היום (רביעי) התושבים לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בייז'נרי, נעצר לפני כחודש בחשד לארבעה מעשי אונס ורצח שביצע בשנים האחרונות. התושבים טענו כי עד כה ידעו על כך שדירת מגוריה של האישה הוצתה, אולם רק לאחרונה התוודעו לעובדה שהתרחש בה רצח.

בעליו של אחד מבתי העסק הממוקם בסמוך לזירה, סיפר כי הכיר את הנרצחת במשך שנים רבות. "שמעתי על כך בסוף השבוע ולא האמנתי שהיא מתה שם", אמר. "באתי ביום ראשון ורק אז עיכלתי את מה שקרה. אני נוהג לשוחח מדי פעם עם אמא שלה כשהיא מגיעה לכאן, ואמרתי לה שחייבים לתפוס את הרוצח".

האיש טען כי היה שלב במהלך החקירה שהחוקרים חשדו שאדם אחר ביצע את המעשה. "ראיתי את התמונות הבוקר בעיתון, זה לא מישהו שהיה מסתובב כאן, אני לא זיהיתי אותו בשום צורה".

אישה אחרת שמתגוררת בשכונה סיפרה כי הבחינה בחוקרים בזירת הרצח, זמן קצר לאחר הצתת הדירה. "זה היה מאוד חריג ומוזר בשכונה", טענה. "אמא של הקורבן היתה איתי בקשר וביקשה ממני קצת לחקור - אבל לא היה לנו מושג בנוגע להתרחשויות. זה מפחיד לדעת שמישהו כזה מסתובב כאן, במיוחד בגלל שהיתה קורבן קל שגר לבד".

אחת מזירות הרצח (חדשות 2)

"בהתחלה שמענו על שריפה", סיפר שכן אחר. "כל הבית בער. היו כאן רעשים ופיצוצים, וחששנו כי הכל כאן בנוי מאסבסט. לא ידעתי באותו רגע שיש מישהו בפנים. רק אחר כך הבנתי שהיתה כאן שמועה שמישהי נשרפה למוות. אתה לא מעלה על דעתך שמעשה כזה יתרחש בבית לידך, זה ממש הזוי".

"החשוד איים עליי שירצח אותי"

מוקדם יותר היום, טען תושב השכונה שבה התגורר פיודור בייז'נרי, כי הוא איים עליו במהלך עימות ביניהם. "אם היו עוצרים אותו - היו מספקים לפענח את מעשי הרצח כבר לפני כמה חודשים", סיפר השכן לחדשות 2 Online.

"לפני כמה חודשים הבחור הזה עשה על האש, והעשן נכנס אליי לדירה אחרי שיפוצים כשהייתי בה עם אמא שלי", שחזר. "פתאום, כשירדתי למטה עם דלי מים וביקשתי ממנו לכבות את האש - הוא ניסה לתקוף אותי ואיים עליי שהוא ירצח אותי".

"זה היה מאוד מפחיד", סיפר השכן. "מיד התקשרתי למשטרה. ניידות הגיעו למקום אבל אפילו לא עצרו אותו. אני חושב שאם המשטרה הייתה עוצרת אותו ולוקחת DNA הם היו מפענחים את מעשי הרצח כבר לפני כמה חודשים". 

"אנחנו מתגוררים בשכונה שקטה, ומכירים את אשתו", הסביר השכן. "היא אישה טובה, היא באה תמיד לגן המשחקים עם התינוק שלהם, ולא ראינו משהו מוזר בהתנהלות שלה ושל המשפחה. אבל מבחינתנו, ההתנהלות שלו באירוע הזה, מעידה על מישהו אלים ולא סימפטי".‎  

סרטון התקרית בין החשוד לשכנו: ויכוח פרץ בין השניים

בסרטון שהועלה לרשת לפני כשנה וחצי, נראה פיודור בייז'נרי, החשוד שאנס ורצח נשים, כשהוא צולה בשר על האש יחד עם חבריו. שכנו ניגש אליו ומבקש ממנו לכבות את המנגל - ומתחיל בין השניים ויכוח.

"קדימה, תעשה ותאהב אותי כמו שאתה רוצה", אמר השכן לבייז'נרי, שהשיב לו: "מה אתה הומו, שאני אוהב אותך?". בהמשך הויכוח שואל בייז'נרי את שכנו אם משהו מפריע לו והוא עונה: "כן, הריח (של העשן והבשר) מפריע לי". במהלך הוויכוח מפציר השכן בבייז'נרי לכבות את הלהבות שמפריעות לו כיוון שהוא צמחוני - זאת לאחר שהזמין משטרה למקום. החשוד מצדו, השיב לו בקללות - ובסוף הסרטון נראית ניידת המשטרה מגיעה למקום.

"אתה גר שם", הצביע בייז'נרי לכיוון אחד, "והאש הולכת לכיוון אחר". השכן טען כי הרוח מובילה את העשן גם אליו והבהיר: "אני צמחוני, לא הומו". עם הגעת ניידת המשטרה, אומר השכן לשוטר: "אני צמחוני ויש פה ריח לא טוב".