שכנו של החשוד: "איים שירצח אותי"

"אם היו עוצרים אותו - אולי היו מצליחים לפענח את מעשי הרצח בזמן". שכנו של פיודור בייז'נרי, החשוד שאנס ורצח 4 נשים, סיפר: "ביקשתי שיכבה מנגל והוא איים. זה היה מפחיד". צפו בתיעוד מהאירוע

פיודור בייז'נרי (פייסבוק)

 "החשוד ברצח ניסה לתקוף אותי" - כך טען היום (רביעי) תושב השכונה שבה התגורר פיודור בייז'נרי, הצעיר בן ה-26 שנעצר לאחרונה בחשד לשורת מעשי אונס ורצח מזוויעים. "אם היו עוצרים אותו - היו מספקים לפענח את מעשי הרצח כבר לפני כמה חודשים", סיפר השכן לחדשות 2 Online.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"לפני כמה חודשים הבחור הזה עשה על האש, והעשן נכנס אליי לדירה אחרי שיפוצים כשהייתי בה עם אמא שלי", שחזר. "פתאום, כשירדתי למטה עם דלי מים וביקשתי ממנו לכבות את האש - הוא ניסה לתקוף אותי ואיים עליי שהוא ירצח אותי".

"זה היה מאוד מפחיד", סיפר השכן. "מיד התקשרתי למשטרה. ניידות הגיעו למקום אבל אפילו לא עצרו אותו. אני חושב שאם המשטרה הייתה עוצרת אותו ולוקחת DNA הם היו מפענחים את מעשי הרצח כבר לפני כמה חודשים". 

"אנחנו מתגוררים בשכונה שקטה, ומכירים את אשתו", הסביר השכן. "היא אישה טובה, היא באה תמיד לגן המשחקים עם התינוק שלהם, ולא ראינו משהו מוזר בהתנהלות שלה ושל המשפחה. אבל מבחינתנו, ההתנהלות שלו באירוע הזה, מעידה על מישהו אלים ולא סימפטי".‎  

סרטון התקרית בין החשוד לשכנו: ויכוח פרץ בין השניים

בסרטון שהועלה לרשת לפני כשנה וחצי, נראה פיודור בייז'נרי, החשוד שאנס ורצח נשים, כשהוא צולה בשר על האש יחד עם חבריו. שכנו ניגש אליו ומבקש ממנו לכבות את המנגל - ומתחיל בין השניים ויכוח."קדימה, תעשה ותאהב אותי כמו שאתה רוצה", אמר השכן לבייז'נרי, שהשיב לו: "מה אתה הומו, שאני אוהב אותך?". בהמשך הויכוח שואל בייז'נרי את שכנו אם משהו מפריע לו והוא עונה: "כן, הריח (של העשן והבשר) מפריע לי".

במהלך הוויכוח מפציר השכן בבייז'נרי לכבות את הלהבות שמפריעות לו כיוון שהוא צמחוני - זאת לאחר שהזמין משטרה למקום. החשוד מצדו, השיב לו בקללות - ובסוף הסרטון נראית ניידת המשטרה מגיעה למקום.

"אתה גר שם", הצביע בייז'נרי לכיוון אחד, "והאש הולכת לכיוון אחר". השכן טען כי הרוח מובילה את העשן גם אליו והבהיר: "אני צמחוני, לא הומו". עם הגעת ניידת המשטרה, אומר השכן לשוטר: "אני צמחוני ויש פה ריח לא טוב".

"סגירת מעגל"

ג', אמה של אחת הקורבנות שנאנסו ונרצחו לכאורה על-ידי בייז'נרי, סיפרה בשיחה עם חדשות 2 Online כי לפני עשרה ימים פגשה את החשוד במעשים. לטענתה, היא עודכנה לאחרונה בפרטי החקירה והופגשה עם החשוד: "אמרתי שאני לא מכירה אותו, שאלתי והוא לא ענה. הוא מאוד מופנם אבל יודע בדיוק מה קורה סביבו. ברגע שתהיה לי הוכחה שקושרת אותו למוות שלה, אני אגיד את זה בפה מלא - בינתיים אני לא יכולה להגיד את זה. אין לי שום מידע וודאי".

"זו סגירת מעגל, בכל רגע אני חושבת מי היה יכול לפגוע ביצור נהדר כמו הבת שלי, ואני מרגישה יקום ריק בלעדיה", הוסיפה האם. "אני לא יודעת איך הוא הגיע אליה, הוא לא מהטיפוסים שהוא היה מסתובב איתה. זה סיפור מזעזע. אני לא מאלה שנוקמים, אבל כל עוד אני חיה ולא יידעו מי הרוצח אני לא אהיה במנוחה, זה ברור".

"המשטרה עושה מאמצים אדירים"

על השריפה בה נספתה בתה - שעל פי החשד נגרמה מהצתה של בייז'נרי - אמרה ג': "אני יכולתי לשער שזה לא מוות טבעי. זו לא הייתה יכולה להיות תקלה או שריפה תמימה - הדוח של הכיבוי אמר שהשריפה הייתה בשלושה מוקדים, ואני ראיתי שזו הייתה שריפה ענקית עם כמה נקודות".

בשיחה סיפרה האם על התקופה בה השוטרים ניסו לברר את זהות הרוצח, עוד לפני ההתקדמות בחקירה: "המשטרה אמרה לי אז שלא כדאי שנדבר כי ככה לא נמצא את הרוצח. התוצאה של השתיקה המטומטמת שלי היא שלאף אחד כבר לא היה עניין בזה. אני חשבתי בתומי שעשיתי טעות אז כשהקשבתי למשטרה. הדוח הפתולוגי חסום בפניי, לא שיתפו אותי בפרטים של החקירה. עכשיו אני חושבת שהם עושים מאמצים אדירים וצריך להוריד בפניהם את הכובע, אבל ההתנהגות שלהם לא נכונה".

רק לפני חודשיים החקירה נגד העלתה הילוך - כאשר התברר כי הגופה של אחת הנשים הכילה DNA של החשוד. חוקרי המשטרה זיהו קשר בין אותו חשד לרצח לבין פשעים לא מפוענחים אחרים - והחלה "להדק את הטבעת" סביב בייז'נרי. לבסוף הוא נעצר באמצעות איכון משטרתי כבר לפני למעלה מחודש.