חשוד בתקיפה מינית שוחרר כי המשטרה לא מצאה מתלוננות

אדם שנעצר בחשד להטרדה מינית ומעשה מגונה בנשים בחוף הים שוחרר - זאת עקב כך שהמשטרה לא טרחה, לכאורה, למצוא את המתלוננות. בית המשפט קבע כי כך לא ניתן לנהל את התיק - ושיחרר את החשוד בתנאים מגבילים. המשטרה בתגובה: "המתלוננות לא אותרו גם בשלב מאוחר של החקירה"

ארכיון (חדשות 2)

חלמאות משטרתית: אדם שנחשד בהטרדה מינית ומעשה מגונה של נשים בחוף הים נעצר - אך שוחרר במהרה לאחר שהתברר כי במרחב איילון של המשטרה לא גבו עדויות. החשוד, צעיר בשנות ה-20 לחייו, שוחרר למרות שחלק מהמעשים בוצעו לעיני שוטר שהיה בפעילות שגרתית בחוף בבת ים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החשוד נעצר ביום ראשון על ידי השוטר, שזיהה כי הוא מבצע לכאורה מעשים מגונים בנשים בחוף. בזמן שהשוטר עצר את החשוד, המתלוננות עזבו את המקום - ולא אותרו גם בשלב מאוחר יותר של החקירה.

אילוסטרציה (חדשות 2)

שלשום הוא הובא לדיון בהארכת מעצרו, במהלכו השופט פתח את תיק החקירה וגילה כי לא נאספו פרטים של מתלוננות והשוטרים לא גבו עדויות. מכיוון שלא ניתן לנהל תיק משפטי ללא מתלוננות, שופט בית משפט השלום בתל אביב שלח את החשוד לביתו בתנאים מגבילים.

"מדובר באדם שסובל מבעיות נפשיות ומוכר לשירותי הבריאות", מסרה פרקליטתו של החשוד, עו"ד אופיר כתבי. "מצער מאוד שהמשטרה בחרה לעצור אותו ולהחזיקו במעצר לילה שלם על אף שלא הייתה כל תלונה נגדו. בית המשפט קיבל את עמדתנו, דחה את בקשת המשטרה להמשיך ולהחזיקו במעצר - והורה על שחרורו המיידי תוך התייחסות,למובן מאליו, שבהעדר כל תלונה נגדו הרי שאין מקום להמשיך ולהחזיקו במעצר".

עו"ד אופיר כתבי

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "שוטר הבחין בדבר עבירה ועצר את החשוד. בזמן המעצר המתלוננות עזבו את המקום והן לא אותרו גם בשלב מאוחר יותר של החקירה - גם אחרי צפיה במצלמות ותשאול עדים. במקביל, החשוד הובא לדיון בהארכת מעצרו בביהמ"ש, שם שוחרר בתנאים מגבילים - בין היתר הרחקה מחוף הים".