אם אחת הנשים שעל פי החשד נרצחה על ידי פיודור בייז'נרי: "הרגשתי שהוא הרוצח, זו סגירת מעגל"

ג', אמה של אחת מקורבנותיו לכאורה של פיודור בייז'נרי, פגשה בתחנת המשטרה את מי שחשוד באונס ורצח של עוד שלוש נשים: "זה סיפור מזעזע, אפילו הדוח הפתולוגי של הבת שלי היה חסוי בפניי". הזירה שבה נמצאה בתה ללא רוח חיים הוצתה: "זו לא הייתה שריפה תמימה". על החשוד: "הוא מאוד מופנם, אבל יודע בדיוק מה קורה סביבו"

אמה של אחת הקורבנות שנאנסו ונרצחו לכאורה על-ידי פיודור בייז'נרי, הצעיר בן ה-26 שנעצר לאחרונה בחשד לשורת מעשי אונס ורצח מזוויעים, סיפרה בשיחה עם חדשות 2 Online כי לפני 10 ימים פגשה את החשוד במעשים המזוויעים. "ראיתי אותו בתחנת המשטרה, הוא לא רצה לדבר איתי והרגשתי שהוא הרוצח", אמרה ג'. בינתיים נמשכים המאמצים לאתר קורבנות נוספים של החשוד, שנעצר לפני למעלה מ-40 יום בעזרת איכון טלפוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ג' עודכנה לאחרונה בפרטי החקירה והופגשה עם החשוד: "אמרתי שאני לא מכירה אותו, שאלתי והוא לא ענה. הוא מאוד מופנם אבל יודע בדיוק מה קורה סביבו. ברגע שתהיה לי הוכחה שקושרת אותו למוות שלה, אני אגיד את זה בפה מלא - בינתיים אני לא יכולה להגיד את זה. אין לי שום מידע וודאי".

"זו סגירת מעגל, בכל רגע אני חושבת מי היה יכול לפגוע ביצור נהדר כמו הבת שלי, ואני מרגישה יקום ריק בלעדיה", הוסיפה האם. "אני לא יודעת איך הוא הגיע אליה, הוא לא מהטיפוסים שהוא היה מסתובב איתה. זה סיפור מזעזע. אני לא מאלה שנוקמים, אבל כל עוד אני חיה ולא יידעו מי הרוצח אני לא אהיה במנוחה, זה ברור".

הדירה בה נמצאה גופתה של בתה של ג' (שירותי כבאות דן)

"המשטרה עושה מאמצים אדירים"

על השריפה בה נספתה בתה - שעל פי החשד נגרמה מהצתה של בייז'נרי - אמרה ג': "אני יכולתי לשער שזה לא מוות טבעי. זו לא הייתה יכולה להיות תקלה או שריפה תמימה - הדוח של הכיבוי אמר שהשריפה הייתה בשלושה מוקדים, ואני ראיתי שזו הייתה שריפה ענקית עם כמה נקודות".

בשיחה סיפרה האם על התקופה בה השוטרים ניסו לברר את זהות הרוצח, עוד לפני ההתקדמות בחקירה: "המשטרה אמרה לי אז שלא כדאי שנדבר כי ככה לא נמצא את הרוצח. התוצאה של השתיקה המטומטמת שלי היא שלאף אחד כבר לא היה עניין בזה. אני חשבתי בתומי שעשיתי טעות אז כשהקשבתי למשטרה. הדוח הפתולוגי חסום בפניי, לא שיתפו אותי בפרטים של החקירה. עכשיו אני חושבת שהם עושים מאמצים אדירים וצריך להוריד בפניהם את הכובע, אבל ההתנהגות שלהם לא נכונה".

רק לפני חודשיים החקירה נגד העלתה הילוך - כאשר התברר כי הגופה של אחת הנשים הכילה DNA של החשוד. חוקרי המשטרה זיהו קשר בין אותו חשד לרצח לבין פשעים לא מפוענחים אחרים - והחלה "להדק את הטבעת" סביב בייז'נרי. לבסוף הוא נעצר באמצעות איכון משטרתי כבר לפני למעלה מחודש.

יותר מ-40 ימים במעצר (פייסבוק)

דפוס פעולה דומה ואכזרי, ה-DNA מחזק את החשדות

מהחקירה עולה כי מדובר, על פי החשד, בדפוס פעולה דומה ומובנה שמגובה בממצאי DNA: החשד הוא לרצח ועבירות מין, ומהחקירה עולה כי החשוד גם נהג לפגוע בגופות לאחר האונס והרצח. בחלק מהמקרים יש ממצאי DNA שקושרים אותו לאירוע. עם זאת, ייתכן שיש עוד קורבנות של עבירות מין מצדו של בייז'נרי - ולכן המשטרה פנתה לעזרת הציבור באיתור פרטים אודותיו. לפחות באחד המקרים התגלה קשר עם החשוד.

במשטרה מנסים להרחיב את מעגל המקרים והחשדות המיוחסים לו בדרום, במרכז ובחיפה: בחלק מהמקרים גופות הקורבנות אותרו שרופות. גופה אחת כבר הוצאה מהקבר לאחר שעלה חשד שהמוות שלה לא היה טבעי. לאחר ההוצאה, שבוצעה בצו בית משפט, נמצא DNA של אותו חשוד.

"זו לא הצתה תמימה" (שירותי כבאות דן)

כמו כן, לפני כחודשיים בדרום נמצאה גופה של אישה בדירה – בתחילה חשבו שמדובר בתאונה בגלל קצר חשמלי, אבל חוקרי המז"פ מצאו ראיות שקושרות את בייז'נרי. בחקירה הוא מכחיש את הכל והוא טוען שלא הוא אחראי למעשים. מעצרו הממושך של בייז'נרי דרש אישור מיוחד של היועץ המשפטי לממשלה, שהתקבל בשל המקרה המיוחד.

מה ידוע על החשוד במעשים המזוויעים? מדובר בעולה לא יהודי, שהגיע לארץ לפני כחמש שנים, התחתן בארץ וכבר התגרש – יש לו ולגרושתו ילד משותף אחד. על פי דיווחים, גרושתו בהלם גדול שאבי בנה חשוד בכאלו עבירות. בשלב זה מוטל צו איסור פרסום על זהות הקורבנות, שחלקן נרצחו על פי החשד לפני כמה שנים. במשטרה לא זוכרים פרשה כה חמורה של אונס ורצח סדרתי בהיקף כזה.

נעצר לפני למעלה מחודש. בייז'נרי (משטרת ישראל)

פרקליטו של החשוד: "פגעו בזכויות שלו"

"לא היה ולא נברא, פגעו קשות בזכויות שלו", אמר לחדשות 2 עורך הדין ליאור רונן המייצג את החשוד. "יש צוות ארצי ששולט על כל הפרשה, שמחליט מתי חושפים ומתי לא חושפים, אלה דברים שלטעמי פוגמים ביכולת שלו להתגונן", הוא אמר. "הוא ארבעים ומשהו ימים עצור ולא מטיחים בו את כל מה שיש להם. אנחנו עדיין לא יודעים מה סיבת המוות, מסרבים לומר לנו מה קרה".

לטענתו של רונן, לאחר הסרת צו איסור הפרסום על הפרשה, הוצגה לכלי התקשורת תמונה שונה מזו שהצטיירה במהלך החקירה המשטרתית ובמהלך הדיונים בבית המשפט. "זו פגיעה ביכולת של החשוד להיאבק על חפותו", הוא אמר. "אחרי 46 ימים צוות החקירה לא מוכן למסור פרטים". במשטרה מבקשים מכל מי שיודע דבר על מעורבותו של בייז'נרי בעבירות כלשהן להתקשר למשטרת חוף במספר 04-8464879.

לפניות לכתב: AzriA@Ch2news.tv

לעמוד הפייסבוק של עזרי עמרם