חשד שאנס ורצח: גופות הקורבנות נמצאו שרופות

כבר 46 ימים שפיודור בייז'נרי שוהה במעצר בחשד שאנס ורצח 4 נשים. ממצאי החקירה מעלים כי לפחות בחלק מהמקרים גופות הנשים אותרו שרופות. ממצאי DNA בזירות הם שהובילו למעצרו. עורך דינו: "לא היה ולא נברא"

46 ימים במעצר (פייסבוק)

חודש לאחר שנעצר בחשד שרצח ואנס ארבע נשים, נחשף כעת כי בחלק מהמקרים גופות הקורבנות אותרו שרופות. כך היה במקרה האחרון באשדוד לפני כחודשיים, כשגופת אישה כבת 35 נמצאה שרופה בדירה. תחילה סברו במשטרה שזו היתה תאונה אבל ממצאי D.N.A הובילו למעצרו של בייז'נרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתוך כך, הכחיש הערב (שלישי) סנגורו של בייז'נרי בן ה-26 את כל המיוחס לו. "לא היה ולא נברא, פגעו קשות בזכויות שלו", אמר לחדשות 2 עורך הדין ליאור רונן.

הסנגור העלה טענות קשות נגד פעולות המשטרה. "יש צוות ארצי ששולט על כל הפרשה, שמחליט מתי חושפים ומתי לא חושפים, אלה דברים שלטעמי פוגמים ביכולת שלו להתגונן", הוא אמר. "הוא ארבעים ומשהו ימים עצור ולא מטיחים בו את כל מה שיש להם. אנחנו עדיין לא יודעים מה סיבת המוות, מסרבים לומר לנו מה קרה".

נעצר לפני כחודש. ביז'נרי (משטרת ישראל)

לטענתו של רונן, לאחר הסרת צו איסור הפרסום על הפרשה, הוצגה לכלי התקשורת תמונה שונה מזו שהצטיירה במהלך החקירה המשטרתית ובמהלך הדיונים בבית המשפט. "זו פגיעה ביכולת של החשוד להיאבק על חפותו", הוא אמר. "אחרי 46 ימים צוות החקירה לא מוכן למסור פרטים".

בצעד חריג - גופה הוצאה מהקבר

בייז'נרי, תושב חיפה שנעצר לפני כחודש, חשוד בארבעה מעשי רצח שביצע בשנים האחרונות. הוא חשוד גם בכמה מעשי אונס של נשים בדרום הארץ, במרכז ובצפון. חוקרי המשטרה סבורים שיש נשים נוספות שהוא תקף ואנס אך לא התלוננו עד כה. הוא חשוד גם במספר מעשי הצתה. ביינז'רי הגיע לישראל לפני חמש שנים, התחתן עם ישראלית ולאחר שנולדו להם שני ילדים הם התגרשו.

בייז'נרי מוגדר עבריין מסוכן ואלים במיוחד. חקירתו מתנהלת במחוז חוף אך החוקרים נעזרים גם ביחידות משטרות אחרות ברחבי ארץ בניסיון לאתר קורבנות ועבירות נוספות שבהן היה מעורב. מעשי הרצח שמיוחסים לחשוד התרחשו לאורך מספר שנים. בצעד חריג ויוצא דופן הוצאה מהקבר גופה של אישה שבתחילה סברו כי מתה מוות טבעי, אך כעת עולה חשד שהיא אחת מקורבנותיו.

גופות אותרו שרופות (פייסבוק)

מעצרו הוארך כבר כמה פעמים ורק היום הותרו הפרטים לפרסום כאשר החוקרים פונים אל הציבור בבקשת סיוע במידע על קורבנות אפשריים נוספים שאותם תקף. החקירה מתנהלת במחוז חוף במשטרה והחוקרים מסתייעים גם במחוזות המשטרה האחרים. במשטרה מבקשים מכל מי שיודע דבר על מעורבותו של בייז'נרי בעבירות כלשהן להתקשר למשטרת חוף במספר 04-8464879.