פרשת היהלומן חנן אברמוביץ': "לקח יהלומים במיליונים"

בית המשפט האריך שוב את מעצרו של היהלומן חנן אברמוביץ', וקבע כי העימותים בינו לבין המתלוננים חיזקו את החשד. "הוא לא לא מוכר את היהלומים או מוכר אותם וגונב את הכסף לכיסו", הסביר נציג המשטרה - שטען כי חלק מהאישורים היו מזויפים. בית המשפט: יש חשד לעבירות נוספות מצידו

אברמוביץ' בבית המשפט, ארכיון (עזרי עמרם, חדשות 2)

פרשת היהלומן החשוד מסתעפת: מעצרו של חנן אברמוביץ' מהבורסה ליהלומים, שהחשדות לעוקץ מצידו נחשפו לראשונה בחדשות 2, הוארך היום (שלישי) בשישה ימים נוספים - לאחר שנציג המשטרה טען בדיון כי "אני יכול היום לומר באופן חד משמעי שאנו יודעים שהחשוד לקח לידיו או קיבל במרמה יהלומים ששוויים מעל 36-38 מיליון דולרים". המשטרה ורשות המסים עדיין לא הצליחו לגלות מה עלה בגורל אותם יהלומים. אברמוביץ' ערער על ההחלטה, אך העתירה נדחתה ובית המשפט אף רמז כי קיים חשד לביצוע עבירות נוספות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אברמוביץ', שבנו נחקר בפרשה ושוחרר, הובא היום לדיון בבית משפט השלום בתל אביב: נציג המשטרה, רס"ב עופר קליין, ציין בדיון כי מאז הארכת המעצר החקירה התפתחה משמעותית וכי בוצעו עד כה חמישה עימותים בין אברמוביץ' למתלוננים נגדו. עוד הדגיש נציג המשטרה כי אברמוביץ' נחקר גם על ידי חוקרי רשות המסים וגם חקירה זו "מחזקת את החשד" שהיהלומן מחזיק ביהלומים בקראטים.

"אנו טוענים שבוצעו עבירות מרמה בחודשי אוגוסט, ספטמבר ואוקטובר 2015 - הוא מקבל יהלומים בשווי מעל עשרות מיליוני דולרים ובעצם או לא מוכר את היהלומים או מוכר אותם וגונב את הכסף לכיסו", הוסיף רס"ב קליין. "המתלוננים טענו בעימותים שמעולם לא ידעו שהוא בחדלות פירעון, אם ידעו שיש לו שיקים חוזרים לא היו עושים איתו עסקאות".

עו"ד עדי כרמלי, פרקליטו של אברמוביץ', התעמת עם נציג המשטרה: "אתה מפזר חול בעיני בית המשפט, אני לא מצליח לקבל ממך תשובה ואני מבין שלא בדקתם את טענות החשוד לאיומים כלפיו ואת הדברים שהטיח במתעמתים איתו". עוד הוסיף הסניגור: "המשטרה לא הציגה בדל ראיה לגבי חשד לשיבוש הליכי משפט, למרות שהחשוד שהה מחוץ לגבולות הארץ".

אישורים מזויפים, חשד לעבירות נוספות

רס"ב קליין השיב וטען כי חלק מהאינ-וייסים (האישורים על ביצוע העסקות) "היו מזויפים", והוסיף כי "החשוד טען שבסוף אוקטובר היה במצב של חדלות פירעון ובור של 5.5 מיליון דולר הפך לבור של 60 מיליון". בתום הדיון השופט עלאא מסארווה האריך את מעצרו, אך הדגיש כי טרם נקבע סופית האם מדובר בסכסוך עסקי או בעבירה פלילית: "נקודת מבט אחת על האירועים מדברת על הסתבכות כלכלית במישור האזרחי והשנייה מדברת על הלך רוח מרמתי. זו סוגיה מורכבת שהיא בלב המחלוקת"".

עם זאת, הדגיש השופט, ההתקדמות בחקירה מחזקת את החשד הסביר נגד אברמוביץ'. היהלומן ערער באמצעות עורך דינו על ההחלטה להאריך את מעצרו לבית המשפט המחוזי - שדחה את הערעור והותיר את הארכת מעצרו בתוקף. שופט המחוזי אליהו בכר אף הוסיף כי קיימת התפתחות חקירתית בעניינו של החשוד, שאף מעידה על עבירות נוספות אותן לכאורה עבר החשוד. 

המעצר הסעיר את הבורסה ליהלומים (פלאש 90)

בשבוע שעבר טען אברמוביץ' להגנתו כי מדובר ב"נפילה עסקית" ולא בהונאה: "לא עשיתי שום דבר רע". לכתב גיא פלג אמר: "אני חיכיתי שהם יזמינו אותי, כי אנשים דיברו והתנהגו אלי לא יפה. אני עשיתי הכול במהלך תקין וזה מה שאני הולך להגיד להם".

כך עבדה השיטה על פי החשד: אברמוביץ' פעל כמתווך יהלומים. הוא לקח סחורה מיהלומן אחד ומכר אותה לאחר. אבל, במקום להעביר את התמורה ולקחת רק עמלה, הוא שלשל את כל הכסף לכיס שלו וכך נוצרו חובות ענק של כ-225 מיליון שקלים.

לפניות לכתב: AzriA@Ch2news.tv

לעמוד הפייסבוק של עזרי עמרם