גרסת העיתונאית החשודה בניסיון לרצוח את אמה: "מעדתי על שואב אבק"

אמה של העיתונאית הצעירה אושפזה בבית החולים במצב קשה כשהיא סובלת מכוויות כתוצאה משמן רותח, והכתבת נעצרה. בית המשפט האריך את מעצרה וקבע כי "יש סתירות בין הגרסאות": בבית המשפט סירבה הצעירה לעבור בדיקה פסיכיאטרית וטענה כי לא שיבשה ראיות אלא ניקתה את הבית לבקשת האם

אילוסטרציה (חטיבת דוברות המשטרה)

"החשד הסביר התעצם": בית המשפט האריך אתמול (שני) שוב את מעצרה של העיתונאית הצעירה, שחשודה כי שפכה שמן רותח על אמה וניסתה לגרום למותה. על פרטיה המזהים של הכתבת הוטל צו איסור פרסום, ומהדיונים שנערכו עד כה בבית המשפט עולה תמונה קשה של עימותים בין החשודה לבתה. מנגד, הבת טענה כי "הדבר קרה בתאונה עקב מעידה על שואב אבק רובוטי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיון הראשון על הארכת מעצרה בתחילת השבוע קבעה השופטת ניצה מימון שעשוע כי "מדובר במקרה קשה ומצער" וציינה כי המשטרה חושדת שמדובר באירוע מכוון. "מצב האם הינו קשה והיא מאושפזת בבית החולים", הוסיפה. בעקבות המקרה נגבו מספר עדויות, שלדברי השופטת "מעלות את החשד לאור רקע נפשי של החשודה ויחסים מתוחים עם האם וכן טענות למקרי אלימות קודמים מצד החשודה".

נציג המשטרה בדיון טען כי העיתונאית ניסתה לכאורה לשבש ראיות, בעוד הצעירה טענה כי "לגבי העלמת הראיות, אמא שלי באותה שיחה גם ביקשה ממני לנקות את הבית לפני שהאחיות הקטנות באות הביתה. שמתי את הסדינים בפח של הבניין וניקיתי את הבית".

לבסוף האריך בית המשפט את מעצרה בשלושה ימים ואישר את בקשתה להטיל צו איסור פרסום על פרטיה: "החשודה עיתונאית ונבקש שלא ייפגע שמה ומעמדה". כמו כן הוצע לצעירה לעבור בדיקה פסיכיאטרית, אך היא סירבה.

המשטרה: חשש לשיבוש הליכי משפט (חדשות 2)

"גרסתה של החשודה מעלה תמיהות"

אתמול הובאה הכתבת לדיון נוסף, בו נטען כי היא חשודה בניסיון רצח. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרה מחשש שתשבש הליכי משפט. נציג המשטרה עדכן כי נערך שחזור עם החשודה, שהושווה עם תמונות מהזירה ותמונות פציעותיה של האם.

נציגה של הכתבת טען מנגד כי "המשטרה התרכזה בימים האחרונים בפעולות חקירה שנועדו להפליל את החשודה, להבדיל מגביית עדויות אשר עשויות לאשש את גרסתה של החשודה".

לאחר הדיון בראיות, החליט בית המשפט להאריך שוב את מעצרה עד ליום חמישי הקרוב: "גרסתה של החשודה, כעולה מהודעותיה ומן השחזור שערכה, מעלה תמיהות רבות הן בנוגע למהות מעשיה של החשודה, הן בנוגע ללבושה עובר לאירוע, הן בנוגע למעשיה לאחר הפגיעה באם והן בנוגע לסיבתיות המעשים כולם".

כמו כן ציינה השופטת הדס רוזנברג שיינרט כי "צפיה בקלטת השחזור מעלה קושי רב באשר להתאמה בין גרסת החשודה לבין מהות הפגיעה באם". השופטת קבעה כי אחת הראיות מחזקת את החשד לביצוע פעולה מכוונת וציינה כי חלקים בגרסת הכתבת לא תואמים להודעות שנגבו מהמעורבים, "בעיקר בנוגע לטיב יחסיה עם אמה ולמהות מעשיה לאחר שפיכת השמן". 

אשת התקשורת, שעל מעצרה דווח לראשונה בערוץ 1, נעצרה לאחר שביום חמישי הגיעה אמה לבית החולים מאיר בכפר סבא במצב קשה, כשהיא סובלת מכוויות בראשה שנגרמו משמן רותח. נציגי בית החולים דיווחו למשטרה, שעצרה את בתה למחרת.

"הצעירה מכחישה שניסתה לפגוע באימה והיא זו שטיפלה בה לאחר האירוע והזעיקה את מד"א", מסר בתגובה לאירוע עו"ד גיא עין צבי מהסניגוריה הציבורית. "הצעירה מסרה את גרסתה לאירוע המצער. החקירה בעיצומה ואנו ממתינים להשלמה".