מסתמן: התיק נגד הרצוג ייסגר

פרסום ראשון: החקירה נגד יושב-ראש האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג, החשוד בקבלת תרומה אסורה ומסירת תצהיר כוזב, מתקרבת לסיומה. המלצת המשטרה המסתמנת: אין די ממצאים שיצדיקו המלצה לגבש כתב אישום

יצחק (בוזי') הרצוג

פרסום ראשון: כשבוע לאחר שנחקר באזהרה בחשד לקבלת תרומה אסורה, מסתמן כי המשטרה מתכוונת להמליץ על סגירת התיק נגד יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג. הרצוג חשוד בנוסף בעבירות של אי דיווח על קבלת תרומה ומסירת תצהיר כוזב, זאת בהקשר לבחירות המקדימות לראשות מפלגת העבודה בשנת 2013.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד לפני שהחקירה סוכמה ועוד לפני שדנו בה בפרקליטות, ההערכה היא שהממצאים שנאספו נגד יו"ר האופוזיציה לא יוכלו לבסס המלצה להגיש נגדו כתב אישום. בשלב זה לא התגבשו בתיק הזה ממצאים כבדי משקל וחד משמעיים נגד הרצוג.

עיקר פעולות החקירה וגביית העדויות הסתיימו, אך ייתכן שיידרשו עוד כמה השלמות. בכל מקרה, ההחלטה תתקבל רק בפרלקיטות ואצל היועמ"ש אביחי מנדלבליט. על פי ההערכות החלטת הפרקליטות תתקבל רק בעוד מספר שבועות. 

הפרשה עוסקת בין היתר במנכ"ל של חברת סיעוד, שעל פי החשד השקיע עשרות אלפי שקלים מחוץ לתקציב הרשמי של הקמפיין על מנת לפגוע במתחרה יחימוביץ'. עד כה הרצוג הדף את ההאשמות כלפיו והבטיח לשתף פעולה עם מאמצי החקירה. מי שהיה יד ימינו של הרצוג, שמעון בטאט, כבר נחקר באזהרה בפרשה.

בסביבתו של הרצוג סירבו להגיב על הידיעה.