נהג האוטובוס טוען: "התרעתי שנדלקה נורית אדומה"

התאונה במנהרות הכרמל: הנהג בקו 101 עומת בחקירתו עם תיעוד מצלמות האבטחה וטען כי החזיק את ההגה בשתי ידיו. "האוטובוס 'סחב' ימינה, התרעתי בפני הסדרן שמשהו לא תקין". פרקליטו: "מצבו הנפשי רע מאוד"

זירת התאונה, סוף השבוע (דוברות מד"א)

נהג האוטובוס שביצע את התאונה במנהרות הכרמל בחיפה הובא היום (ראשון) לחקירה נוספת לאחר ששוחרר ממעצר הבית, ועומת עם התיעוד ממצלמות האבטחה שבו רואים את האוטובוס סוטה באיטיות מנתיב נסיעתו. "מאוד יכול להיות שהאוטובוס היה תקין בתחילת הנסיעה, ולכן ההודעה של אגד במקומה", אמר פרקליטו של הנהג, עו"ד ערן בר אור. "אבל זה לא אומר שבמהלך הנסיעה לא היה איזשהו פגם מכני שקרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הנהג עדיין עומד על טענתו שהוא נלחם בהגה והאוטובוס סחב ימינה, והוא לא הצליח להחזיר אותו לנתיב שלו", הוא הדגיש. "הוא התריע על תקלה מסוימת, אני לא יודע אם התקלה הזאת קשורה לתקלת ההיגוי. זה דברים שהמשטרה צריכה לבדוק ואני בטוח שהיא תעשה את זה נאמנה".

"הנהג במצב רע מאוד", סיפר פרקליטו. "הוא לא מצליח להירדם בלילה. התמונה של האוטובוס סוטה ימינה, והוא נלחם בו, ולמרות זאת הקיר הולך ומתקרב, חרוטה אצלו בזיכרון. הוא חוזר אליה כל הזמן. הוא מאוד מצטער על מה שקרה, אם כי הוא חושב שהוא לא אשם בתאונה, והוא מאוד מצטער שלא הצליח להציל את הנוסעים ברכב".

נהג האוטובוס, היום (חדשות 2)

"זו לא פעם ראשונה שהוא נוסע בקו הזה", הבהיר עו"ד בר אור. "גם באותו יום הוא כבר נסע בקו הזה. הוא נסע פעמיים לפני זה באותו קו". בנוסף, טען העורך דין כי מרשו מכחיש את הטענות לפיהן הוא היה עסוק בהחזרת עודף בזמן הנהיגה. "הוא אומר שבזמן התאונה הוא היה עם שתי ידיים על ההגה וניסה להחזיר את האוטובוס לנתיב".

בתאונה הקטלנית שבה היה מעורב קו 101 של אגד, נהרגה אור אלבז בת ה-17 ונפצעו יותר מ-40 נוסעים נוספים. בקרב חוקרי המשטרה התחזקה אתמול ההערכה כי היסח דעת של הנהג הוא שהביא לתוצאות הקשות.

אור אלבז ז"ל (באדיבות המשפחה)

כבר ביום שישי הבהירו אנשי חברת אגד כי האוטובוס שנפגע בתאונה היה מדגם חדיש, ולכן סביר שלא תקלה היא שהביאה לתאונה. לאחר התאונה טענו חלק מנוסעי האוטובוס כי הנהג היה עסוק בגביית כסף מהנוסעים בעת התאונה. הנהג עצמו חשוד בהריגה. במהלך הדיון על הארכת מעצרו בסוף השבוע הוא פרץ בבכי.

46 פצועי התאונה אושפזו בבתי החולים רמב"ם וכרמל בחיפה. בין הפצועות קשה בתאונה הייתה גם אור אלבז בת ה-17, שלמרבה הצער נפטרה מפצעיה בבוקר יום שישי. שישה פצועים נוספים נותרו במחלקות לטיפול נמרץ ומצבם קשה.

יוסי אלבז, אביה של אור, אמר בכאב: "איבדנו את הילדה היקרה והיחידה שלנו. קראנו לה אור כי היא הביאה לנו אור בחנוכה. זה נגמר. תמיד פחדתי מתאונות דרכים. הכביש גרוע ממלחמה. אני לא יודע איך נעבור את זה". הוא סיפר כי בתו הייתה בדרכה "לקנות חולצה לבנה לחג. היא הייתה אמורה לעלות על קו אחר כדי להגיע לקניון, אבל נסעה ללב המפרץ".