המשטרה מעריכה: הנהג ממנהרות הכרמל לא שם לב

חוקרי אגף התנועה מעריכים שהיסח דעת של נהג האוטובוס גרם לתאונה הקטלנית במנהרות הכרמל, בה נהרגה אור אלבז בת ה-17. מחר יחליט ביהמ"ש האם להאריך את מעצרו. 6 נוסעים עדיין מאושפזים בבתי החולים במצב קשה

נהג האוטובוס של קו 101 נחקר אתמול (שישי) שוב במשטרה והמשיך לעמוד על גרסתו לפיה כשל טכני הוא שהביא לתאונה הקשה בה נהרגה אור אלבז בת ה-17 ונפצעו מעל ל-40 נוסעים נוספים. במשטרה דוחים את טענת הנהג ובקרב החוקרים מתחזקת ההערכה כי היסח דעת שלו הוא שהביא לתוצאות הקשות. מחר יוחלט האם מעצרו יוארך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חוקרי התנועה במשטרת ישראל יבדקו את אוטובוס אגד ככל הנראה כבר מחר בניסיון לקבוע באופן וודאי האם קרתה בו תקלה. כבר אתמול הבהירו אנשי חברת אגד, כי האוטובוס היה מדגם חדיש, ולכן סביר שלא תקלה היא שהביאה לתאונה.

כבר לאחר התאונה, חלק מנוסעי האוטובוס טענו כי הנהג היה עסוק בגביית כסף מהנוסעים בעת התאונה. הנהג עצמו חשוד בהריגה ושוחרר לאחר חקירתו למעצר בית. במהלך הדיון על הארכת מעצרו הוא פרץ בבכי.

"אין לו עבר של עבירות תנועה", טען פרקליטו של הנהג, עו"ד ערן בר אור במהלך הדיון. "העבירות שצוינו שורבטו כלאחר יד בשל ההד הציבורי. סטייה מקו נסיעה מצדיקה לכל היותר עבירה של גרימת מוות ברשלנות. גם בוחן התנועה הודה שלא ניתן לשלול פגם טכני ברכב".

46 פצועי התאונה אושפזו בבתי החולים רמבם וכרמל בחיפה. בין הפצועות קשה בתאונה הייתה גם אור אלבז בת ה-17, שלמרבה הצער נפטרה מפצעיה בבוקרו של יום שישי. 6 פצועים נוספים נותרו במחלקות לטיפול נמרת ומצבם קשה.

יוסי אלבז, אביה של אור, אמר בכאב: "איבדנו את הילדה היקרה והיחידה שלנו. קראנו לה אור כי היא הביאה לנו אור בחנוכה. זה נגמר. תמיד פחדתי מתאונות דרכים. הכביש גרוע ממלחמה. אני לא יודע איך נעבור את זה". הוא סיפר כי בתו הייתה בדרכה "לקנות חולצה לבנה לחג. היא הייתה אמורה לעלות על קו אחר כדי להגיע לקניון, אבל נסעה ללב המפרץ".