ברגע האחרון: סוכל חיסול של עבריין בכיר

שני חברי ארגון פשיעה מוכר נעצרו ביבנה בחשד שהתכוונו להתנקש בחייו של עבריין בכיר שהשתחרר לאחרונה מהכלא. שוטרי ימ"ר תל אביב עצרו את השניים עם שלטים בידיהם בקרבת רכבו של היעד - בו הטמינו מטען חבלה

חבלן משטרתי שהגיע לנטרל את המטען

מעצר דרמטי של המשטרה מנע חיסול של עבריין בכיר: שני חשודים המשתייכים לארגון פשיעה מוכר נעצרו היום (חמישי) ביבנה, לטענת המשטרה רגעים ספורים לפני שעמדו להתנקש בחייו של האיש באמצעות פיצוץ מטען חבלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפיסבוק

שוטרי ימ"ר תל אביב עצרו את השניים לאחר שבמשטרה הבינו כי הם מוכנים להוציא את תוכניתם אל הפועל בטווח המיידי. הם נתפסו עם שלטים בידיהם בקרבת רכבו של יעד החיסול - שבו הטמינו את המטען. השניים הועברו לחקירה. העבריין הבכיר שאותו תכננו לחסל, לפי החשד, שוחרר מהכלא לפני 4 חודשים לאחר שריצה מאסר ממושך.

החשודים נתפסו עם שלטי הפעלה ביד

בתחילת השבוע הודיעה המשטרה על סיכול חיסול פלילי שהיה מתוכנן להתבצע באזור השרון באמצעות מטען חבלה רב עצמה: יעד החיסול היה עבריין מוכר מאזור השרון. במסגרת המבצע נעצרו שבעה חשודים מארגוני פשיעה בדרום ובשרון.

המטען אותר בתחילת החודש בדירה בנתניה לאחר שהועבר ממקום למקום ברחבי הארץ. בין היתר הוחבא המטען על גג מבנה בחבצלת השרון ובחניון של בניין רב קומות בראשון לציון. כשהתברר לחוקרים כי ישנו סיכוי ממשי שהמטען הועבר לנתניה לביצוע חיסול פלילי וכי קיים חשש לביטחונו של הציבור, הוחלט בפיקוד היחידה המרכזית של משטרת ישראל על ביצוע מעצרים בו זמנית החשודים ותפיסת המטען.

השוטרים פשטו במקביל על שלוש דירות באשקלון ובנתניה ועצרו את שבעת החשודים. במהלך המעצר תקפו החשודים את הכוח המשטרתי ואחד הקצינים נפצע קל. המטען אותר באחת הדירות ונוטרל למניעת פגיעה בחיי אדם. במשטרה חושדים כי התקיים שיתוף פעולה של ארגון פשיעה מהדרום עם ארגון פשיעה מאזור השרון שחברו יחדיו על מנת לחסל את אותו יעד משותף מוכר באזור השרון. במשטרה טוענים כי העברת הפצצה נעשתה באופן מוסווה ובצורה מתוחכמת.