צפו: הרחפנים שעוזרים לפענח פשעים

בתום תקופת ניסיון הכריזו במשטרה על שילובו של מערך רחפנים בפעילות המבצעית של היחידה האווירית. הרחפנים מסייעים לכוחות בשטח בטיפול בהפרות סדר, בפענוח פשעים ובאכיפת החוק באמצעות שיקוף תמונת מצב ממעוף הציפור

המשטרה הכריזה על הפעלת מערך רחפנים מיוחד לצורך פעולות אכיפה שונות ברחבי הארץ. במשטרה ציינו כי הרחפנים יהוו מענה מבצעי משלים ליכולות האוויריות שקיימות כבר כיום בארגון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - הכינסו לחדשות 2 בפייסבוק

הרחפנים ייכנסו לפעילות, לאחר שבחודשים בוצע פיילוט מוצלח במהלכו נרשמו הישגים מבצעיים. הרחפנים שולבו בפעילות הכוחות בשטח וסייעו באיסוף מידע רלוונטי לחקירות שונות ובביצוע מרדפים מהאוויר.

בין השאר, הצליחו הרחפנים לשקף תמונות מצב במהלך הפרות סדר וירי זיקוקים בלתי חוקי. כמו כן, הם סייעו בפענוח גניבות חקלאיות ואף השתתפו בתרגיל חילוץ רחב היקף בצפון הארץ.

מסייעים מלמעלה לכוחות בשטח (דוברות המשטרה)

הרחפן, המכונה בשפה המקצועית כטב"מ (כלי טיס בלתי מאויש), משולב כבר כיום בפעילות המבצעית של מסוקי היחידה האווירית במשטרת ישראל, למתן סיוע ליחידות השטח באכיפת פשיעה, בפעילות ביטחונית ובשמירה על הסדר הציבורי.

ביחידה האווירית של משטרת ישראל ציינו כי הם מעוניינים להרחיב את מספר השוטרים המוסמכים ובהתאמה את כמות הרחפנים. ביחידה סבורים כי הגברת השימוש ברחפנים יביא לשיפור ביכולותיה המבצעיות של המשטרה בתחומים רבים, בהם גם המלחמה בפשיעה.