מזכ"ל "אמנה" זאב חבר (זמביש) נחקר באזהרה

חבר ובכיר נוסף בארגון הימין, משה יוגב, נחקרו בחשד שהעבירו כספים לתנועה, תוך שהם עוברים על החוק ולא מדווחים על כך לרשויות כנדרש. השניים נחקרו באזהרה ושוחררו בתנאים מגבילים

'זמביש'. נחקר באזהרה (פלאש 90)

שני בכירים בתנועת הימין "אמנה" נחקרו אתמול (שני) על ידי המשטרה במסגרת חקירת פרשה שקיבלה את הכינוי "פרשה 243". הבכירים, זאב חבר (זמביש) ומשה יוגב, חשודים בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השניים הביעו את הסכמתם לפרסם את שמותיהם בטענה שלא נפל רבב בפעולותיהם. "כל פעולותיה של תנועת אמנה נעשו כדת וכדין ובשקיפות מלאה", אמר עו"ד ירון קוסטליץ, המייצג את התנועה. "אין ספק כי כך תעלה גם החקירה".

על פי החשד, הבכירים נהגו להעביר כספים שהיו מיועדים למועצות המקומיות ביהודה ושומרון לתנועת "אמנה", הארגון המיישב של המתנחלים בשטחים. השניים ניצלו תקציבים שאושרו כדין במשרד האוצר ולקחו את הכספים בניגוד לחוק ומבלי שדיווחו על כך לרשויות האוצר. השניים שוחררו בתנאים מגבילים.

תנועת אמנה הוקמה בשנת 1979 על ידי "גוש אמונים" ומטרתה יישוב שטחי יהודה ושומרון, חבל עזה, רמת הגולן, הגליל והנגב. עיקר פעולותיה של התנועה כוללים בעיקר תכנון התנחלויות חדשות ופיתוח אלו הקיימות.