בעקבות תחקיר חדשות 2: גל הירש נחקר באזהרה

המשטרה ממשיכה בחקירת פרשת מכרז המוקשים של עיריית ראשל"צ וזימנה לחקירה באזהרה את גל הירש שעמד בראש החברה שזכתה במכרז. המשטרה בוחנת כיצד החברה שבבעלותו של הירש, שהיה מועמד לתפקיד המפכ"ל, זכתה במכרז למרות ניסיונה הדל והצעתה היקרה

גל הירש, ארכיון (חדשות 2)

פרסום ראשון: כחצי שנה לאחר שפורסם לראשונה בחדשות 2 כי חברת "דיפנסיב שילד" שבבעלותו של תת אלוף במילואים גל הירש זכתה במרכז של עיריית ראשל"צ באופן המעורר שאלות, פורסם היום (שני) כי כבר בתחילת השבוע נחקר הירש באזהרה במשטרה. גם שניים משותפיו של הירש נחקרו במשטרה בגין עבירות של טוהר המידות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי התחקיר שפרסם חיים ריבלין בחודש ספטמבר, החברה שבבעלות מי שהיה מועמד לתפקיד המפכ"ל אך נפסל, זכתה בחוזים בשווי מיליוני שקלים מעיריית ראשון לציון, זאת למרות חוסר ניסיונה וחוסר כשירותה לבצע את הפרויקטים שלשמם נשכרה. המשטרה בוחנת האם הזכייה במכרז שהכניס להירש ולחברה שבבעלותו מיליונים ניתנה לו שלא כדין.

בחודש נובמבר האחרון פשטו חוקרי יחידת להב 433 של המשטרה על משרדי עיריית ראשון לציון במטרה לבדוק מסמכים הקשורים למכרז בו זכתה החברה. עוד עלה כי מנהלת הפרויקטים מטעם העיריית שימשה בזמנה הפנוי כיועצת להירש, דבר שהעלה סימני שאלה רבים סביב העסקאות.

במרכז התחקיר קטע חוף שהעביר צה"ל לידי עיריית ראשון לציון. העירייה פרסמה מכרז לפינוי נפלים שהותיר צה"ל במקום, ולמרות הצעות של מספר חברות בכירות, דווקא "דיפנסיב שילד" של הירש נבחרה לביצוע. זה קרה למרות חוסר הניסיון של החברה בפינוי מוקשים ושהצעתה הייתה יקרה פי שניים משל חברה מובילה אחרת.