"חקירה באזהרה מחמירה את המצב"

לאחר שנמנעה מלהגיב במשך שבועות לפרשת הרצוג, מגיבה ח"כ שלי יחימוביץ' לפתיחת החקירה נגדו: "אפעל בשיתוף פעולה איתו ועם חבריי למפלגה כדי להחליט אילו צעדים יש לנקוט", אמרה יחימוביץ' לאחר שיו"ר מפלגתה נחקר תחת אזהרה בחשד לעבירות הנוגעות לפריימריז בעבודה ב-2013

ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) מגיבה לחקירתו של יו"ר מפלגתה: בעקבות זימונו של ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג לחקירה תחת אזהרה, אמרה היום (ראשון) יחימוביץ' כי "אין ספק שחקירה באזהרה של יו"ר המפלגה ויו"ר האופוזיציה מחמירה את הסיטואציה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני משוכנעת שטובת המפלגה והאופוזיציה לנגד עיניו של הרצוג, ואפעל בשיתוף פעולה איתו ועם חבריי למפלגה כדי להחליט אילו צעדים יש לנקוט", הוסיפה יחימוביץ' שעד היום נמנעה מלהתייחס לחשדות נגד הרצוג, כיוון שהם נוגעים לפריימריז במפלגת העבודה שבהם התמודדו השניים זה מול זה.

"אין ספק שחקירה באזהרה של יו"ר המפלגה ויו"ר האופוזיציה מחמירה את הסיטואציה", היא הדגישה. "סומכת לחלוטין על המשטרה ועל רשויות החוק".

נחקר באזהרה. הרצוג (יצחק הררי, פלאש 90)

הרצוג: "מודה על ההתנהלות המכובדת וההגונה"

מוקדם יותר היום חקרה באזהרה היחידה הארצית של המשטרה את הרצוג, בגין חשד לעבירות של קבלת תרומה אסורה, אי דיווח על קבלת תרומה ומסירת תצהיר כוזב, זאת בהקשר לבחירות המקדימות לראשות מפלגת העבודה בשנת 2013. החקירה נעשתה באישור היועץ המשפטי לממשלה.

"ראש האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני הגיע הבוקר למסור גרסתו לבקשת גורמי האכיפה", נמסר מלשכתו. "מרגע שהודלף דבר קיום הבדיקה הדגיש וביקש הרצוג לאפשר לו לתת את גרסתו כדי להניח את העניין מאחוריו, וכך עשה. להרצוג יש אמון מלא בגורמי האכיפה והוא מודה על ההתנהלות המכובדת וההגונה".

לחברי וחברות מפלגתו כתב הרצוג בסיום החקירה: "בצאתי משם, אני משוכנע לחלוטין שלא דבק במעשיי שום רבב ושבקרוב הפרשה תהיה מאחוריי. תודה לכם על החברות והגיבוי".

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, הגיבה לידיעה ואמרה כי היא מאחלת להרצוג שיצליח להזים את הטענות נגדו ולהוכיח את חפותו. "אם החקירה תבשיל לכדי כתב אישום, הרצוג יהיה חייב להשעות את עצמו מתפקיד יו"ר האופוזיציה", הדגישה גלאון. "בינתיים צריך לתת לרשויות החוק לעשות את עבודתן. יו"ר אופוזיציה הוא תפקיד ממלכתי השקול לשר ולכן ראוי שהלכת בג"צ שאומרת ששר שהוגש נגדו כתב אישום חייב להתפטר, תחול גם על מי שמכהן בתפקיד הזה".

בשבוע שעבר פרסם לראשונה כתבנו משה נוסבאום כי המשטרה ביקשה מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להפוך את הבדיקה נגד הרצוג, שפורסמה בתחילת החודש, לחקירה מלאה. עד כה הרצוג הדף את ההאשמות כלפיו והבטיח לשתף פעולה עם מאמצי החקירה. מי שהיה יד ימינו של הרצוג, שמעון בטאט, כבר נחקר באזהרה בפרשה.