עובדת בפלאפון טוענת שבכיר בוועד העובדים אנס אותה

חיים סהר, חבר ועד בכיר בחברת פלאפון, חשוד בבעילה שלא בהסכמה וממשיך לעבוד לצד המתלוננת נגדו. 10 חודשים חלפו מאז המקרה - והוא נחקר לראשונה במשטרת ישראל רק לאחר פניית חדשות 2 Online. ועד החברה בתגובה: "נמצא שההאשמות נגד סהר משוללות כל יסוד - והוא הוחזר לחברה". במשטרה מבהירים כי החקירה נגדו עודנה מתנהלת

חיים סהר (מתוך אתר ועד העובדים של פלאפון)

עובדת בחברת פלאפון טוענת כי בכיר בוועד העובדים של החברה, חיים סהר, אנס אותה במהלך נופש של החברה בכרתים לפני כ-10 חודשים. התלונה הוגשה מיד עם חזרתה לארץ והחשוד עצמו נחקר במשטרת ישראל רק שלשום, לאחר פניית חדשות 2 Online. בתום חקירתו שוחרר לביתו בתנאים מגבילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע שבמרכזו התלונה, אירע בחודש יוני בשנה שעברה במהלך נופש של עובדי החברה בכרתים. חיים סהר היה האחראי מטעם הוועד על הנופש וארגונו. המתלוננת טענה כי לאחר אחת המסיבות באי, היא התעוררה בחדר המלון של החשוד מבלי שזכרה דבר, כך לטענתה. עוד באותו היום ניגשה לבית החולים ולמשטרה המקומית והתלוננה על אונס.

משטרת כרתים פתחה בחקירה ועצרה את הבכיר בוועד למשך 4 ימים שבסופם שוחרר וחזר ארצה. סהר, שבתפקידו הוא אחראי הרווחה מטעם הוועד, השעה את עצמו עד בירור העניין. עם חזרתה ארצה, הגישה העובדת תלונה במשטרת ראשון לציון, שפתחה נגד סהר בחקירה בגין עבירת בעילה שלא בהסכמה, חקירה שעודנה מתנהלת.

סהר לא נחקר במשך 10 חודשים

לחדשות 2 Online נודע שבנובמבר האחרון העבירה המשטרה את החומרים לפרקליטות, אך התיק הוחזר למשטרה כדי להשלים את החקירה, בין השאר מכיוון שהחשוד במעשה טרם נחקר ושתיק החקירה לקה בחסר. במשטרה אמנם עמלו על השגת תיק החקירה ממשטרת כרתים, אך מאז ועד השבוע, על אף שחלפו כ- 10 חודשים מהגשת התלונה, סהר לא נחקר במשטרת ישראל.

בוועד החברה טוענים שהחשדות נבדקו ונשללו (חדשות 2)


מעבר לתלונה במשטרה, העובדת גם התלוננה נגד סהר אצל הממונה על ההטרדות המיניות בחברת פלאפון ובהנהלה החליטו למנות עורכת דין חיצונית שתבצע בדיקה. בספטמבר, בתום הבדיקה החיצונית, יו"ר הוועד ברק לוי הוציא מכתב לכלל עובדי החברה בו נכתב כי "הבדיקה העלתה שנסיבות המקרה אינן מהוות הטרדה מינית ועל כן העובד יחזור לעבודה. עם זאת, הוא לא ישמש יותר כנציג הוועד ברווחה המשותפת".

העובדת שחשה כי הנושא לא טופל כהלכה, לא בחברת פלאפון ולא במשטרת ישראל, פנתה לעו"ד ודים מלמד כדי להגיש תביעת נזיקין אזרחית כנגד חברת פלאפון. מעבר לכך שהמתלוננת נאלצת לפגוש במסדרונות עבודתה את החשוד בבעילתה שלא בהסכמתה, לחדשות 2 Online נודע, כי לאחרונה הבכיר בוועד אף חזר לעסוק בענייני הרווחה של החברה ובין השאר היה אחראי על המשלחת לפולין של עובדי פלאפון שיצאה בשבוע שעבר.

מהמשטרה נמסר כי החקירה בתיק עדיין מתנהלת.

חיים סהר ביקש שלא למסור תגובה.

מחברת פלאפון נמסר כי "לא התקבלה פניה מהמשטרה בנושא, ובמידה ויפנו נשתף פעולה, ככול שנתבקש".

מוועד חברת פלאפון נמסר: "החשדות והטענות כנגד העובד נבדקו על ידי מספר גורמים מוסמכים, הן בכרתים והן בישראל. לאחר בדיקה מקיפה, בין היתר על ידי עורכת דין חיצונית ששכרה הנהלת החברה נמצא כי ההאשמות שיוחסו לעובד היו משוללות כל יסוד. בעקבות כך, הנהלת פלאפון היא שהחליטה על החזרתו לחברה. עוד נדגיש, כי העובד לא יצא למשלחת בפולין מטעם הרווחה המשותפת בחברה".

לפניות לכתב: AzriA@Ch2news.tv

לעמוד הפייסבוק של עזרי עמרם