בוכריס לפרקליט הצבאי הראשי: "משחירים את פניי"

הקצין הבכיר החשוד בעבירות מין חמורות פנה באמצעות פרקליטו לתא"ל שרון אפק: "לאורך כל התקופה אנו עדים למסע הכפשות; הפרסומים הרבים מעידים על מטרה אחת - השחרת פניו בציבור על ידי בעלי עניין"

תא"ל בוכריס, ארכיון (פלאש 90)

פרשת בוכריס מסתעפת - והקצין הבכיר מנסה להגן על שמו הטוב: תא"ל אופק בוכריס, החשוד בעבירות מין חמורות בשתי מתלוננות, פנה היום (חמישי) לפרקליט הצבאי הראשי (פצ"ר) ומחה על ההדלפות והפרסומים סביב הפרשה - שלדבריו "מכפישים ומשחירים את פניו". במכתב שהעביר פרקליטו, הסניגור הצבאי אל"מ אשר הלפרין, נטען כי "הדברים פוגעים קשות בחקירה עצמה ובזכותו של הקצין להליך הוגן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תא"ל אופק בוכריס מתמודד בחודש וחצי האחרונים עם חקירה פלילית בה הוא נתון. הקצין מכחיש את החשדות החמורים שהוטחו בו, ונאבק להוכחת חפותו", כתב הלפרין לפרקליט הצבאי הראשי, תא"ל שרון אפק. "כל זאת הוא עושה, וכך צריך, בחדרי החקירה, במסירת עדויות ובעימותים, ולא באמצעות ראיונות בכלי התקשורת".

"לאורך כל התקופה, היינו עדים למסע מתגבר של הכפשות והשחרת פניו של תא"ל בוכריס, ממש בשעה שהחקירה בעניינו מתנהלת. הדברים פוגעים קשות בחקירה עצמה ובזכותו של הקצין להליך הוגן", הוסיף הסניגור. "מצאנו כי אין באפשרותנו להבליג עוד על התנהלות זו, ומשכך פנינו בתלונה דחופה וחריפה".

הפצ"ר שרון אפק (חדשות 2)

בוכריס והלפרין ציינו בפנייתם כי "הפרסומים הרבים המציגים מידע מסולף משרתים מטרה אחת ברורה – השחרת פניו של הקצין בציבור, על ידי בעלי עניין, על מנת ליצור לחץ ציבורי פסול על הפצ"ר. קבלת החלטה משפטית מושכלת חייבת להתקבל על בסיס ראיות בלבד ובמנותק מלחצים חיצוניים. בכך נפגעת פגיעה אנושה זכותו של הקצין להליך הוגן. כן פוגעים הפרסומים בחקירה עצמה, וכתוצאה מכך – ביכולת להגיע לחקר האמת".

בפנייתם דרשו השניים מהפצ"ר לנקוט מהלכים דחופים בנושא: "תא"ל בוכריס, הנלחם על חפותו ועל שמו הטוב, גזר על עצמו שלא להשיב באותו מטבע, מתוך רצון שלא לפגוע בחקירה המתנהלת. כך קשה מאוד לנהוג, כששמך הטוב נרמס מידי יום. כך קשה לנהוג, אך כך ראוי. לאחר סיומה הקרוב של החקירה נוכל להיווכח כולנו מה רב המרחק בין מידע מסולף שהופץ לתקשורת לבין הראיות שנאספו בחקירה".

"דורש הליך הוגן". בוכריס (פלאש 90)

השבוע נערך עימות בין בוכריס לבין הקצינה המתלוננת נגדו, ופרקליטה של המתלוננת - עו"ד גיא פלנטר - טען כי בוכריס שינה את גרסתו. "הוא נטש בעימות את גרסתו הראשונה", אמר שלשום פלנטר בריאיון ל"שש עם עודד בן עמי". לדבריו, "כשנחקרה הקצינה בסבב הראשון נטען בפניה שבוכריס טען שהם נסחפו, שהוא קיים עמה שיחת הבהרה ושזה לא יקרה עוד פעם", טען פלנטר. "את הגרסה הזו הוא נטש בעימות וטען שהיא כפתה את עצמה עליו". סניגורו של בוכריס הכחיש את הדיווח.

בתחילת השבוע פורסם לראשונה בחדשות 2 כי המשטרה הצבאית חוקרת חשד שלפיו בוכריס ניסה לשבש את החקירה נגדו כשיצר קשר עם הגרוש של המתלוננת השנייה נגדו. פרקליטי בוכריס הכחישו כל טענה לשיבוש ואמרו כי מדובר בטענה מופרכת מהיסוד.

מעו"ד גיא פלנטר, פרקליטה של המתלוננת השנייה נגד בוכריס, נמסר בתגובה: "מכתב התלונה לפצ"ר שהופץ לכלי התקשורת לא נמסר לנו, כך שנוכל להגיב בעת הזו רק לדברים שפורסמו. אנחנו סמוכים ובטוחים שהפרקליטות הצבאית תקבל החלטותיה באופן מקצועי וענייני, על בסיס חומר הראיות ולא על בסיס פרסומים בתקשורת. לא נמסר מצידנו שום מידע מסולף, לא נמסר שום מידע שפוגע בחקירה ואין לנו שום כוונה להשחיר את פניו של איש. אכן תא"ל בוכריס לא מתראיין בתקשורת אולם גורמים מטעמו מציפים את כלי התקשורת בטענותיו ויש לא מעט גורמים שעוסקים בניסיון להשחיר את המתלוננות ולשבור את רוחן. אנו מבקשים להזכיר שמקורביו של תא"ל בוכריס הזדרזו לפרסם שהחיילת שהתלוננה נגדו חזרה בה מהתלונה על אינוס (תוך הבאת מה שמתיימר להיות ציטוט מתוך חילופי הדברים בעימות) וכן הזדרזו לפרסם כי תא"ל בוכריס יצא דובר אמת בבדיקת הפוליגרף, עובדה שנמסרה לנו על ידי הפרקליטות שאיננה נכונה. אנו נשמח באם תא"ל בוכריס יורה למקורביו להפסיק את מסע ההשחרה כנגד המתלוננות וימנע בעצמו מליצור קשר עם גורמים המקורבים לקצינה בניסיון להשמיץ אותה, להטות את מקורביה כנגדה ולהשפיע על עדותה".