דרעי על החקירה: "עובר ימים לא קלים"

שר הפנים אריה דרעי, שניצב במרכז פרשת חשד לשחיתות אך טרם זומן לחקירה, התייחס לפרשה - פחות מיממה לאחר שהותר לפרסום כי אחיו שלמה נחקר. "אני אמתין לסיום החקירה בשקט ובסבלנות, עובד כרגיל", אמר השר. אחיו הגיב היום להתפתחויות: "לא מודאג, הכל בסדר". השר דרעי, החשוד אף הוא בשחיתות, טרם זומן לחקירה

"לא פשוט". דרעי (פלאש 90)

שלמה דרעי, אחיו של שר הפנים אריה דרעי, נחקר בימים האחרונים באזהרה בחשד לעבירות שחיתות. היום (חמישי) התייחס השר דרעי, שחשוד בעבירות שחיתות אך טרם נחקר, להתפתחויות בפרשה והודה כי הפרסומים אינם מקלים עליו. עם זאת, הצהיר השר, הוא ימשיך בעבודה כרגיל וימתין לסיום ההליך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בטקס הרמת כוסית לרגל חג הפסח של מרכז השלטון המקומי בגני התערוכה בתל אביב אמר דרעי: "אין זה סוד שאני עובר ימים לא קלים אבל אני והצוות שלי גם במשרד הפנים וגם במשרד הפריפריה, הנגב והגליל, עובדים כרגיל מבוקר עד לילה. ישיבות, סיורים וברוך השם גם הרמות כוסית לרגל החג".

דרעי הוסיף: "אמרתי מהרגע הראשון שאהיה מוכן לענות לכל שאלה מכל גוף של גורמי אכיפת החוק ואני חוזר על זה כאן שוב. אין לי ספק שגורמי אכיפת החוק פועלים ביושר ובנאמנות, עושים את עבודתם ובודקים כל דבר. אני אמתין לסיום החקירה בשקט ובסבלנות ובעזרת השם".

שלמה דרעי (ישי כהן, כיכר השבת)

הבוקר, שעות ספורות לאחר שביקש להתיר לפרסום את שמו, התייחס שלמה דרעי לחקירה ואמר לכתבים שהמתינו מחוץ לביתו: "אני לא מודאג, ברוך השם הכל בסדר". 

אמש הותר לפרסם כי שלמה דרעי הוא המקורב לשר הפנים שנחקר ביומיים האחרונים באזהרה במשך שעות ארוכות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה. גם בתו נחקרה על ידי המשטרה השבוע.

בית הנופש של המשפחה בספסופה (קרונוס)

לחקירת המשטרה קדמו גם חיפושים של החוקרים בביתו ובמשרדו של שלמה דרעי. בבניין שבו שוכן משרדו שוכן גם משרד ששימש את אחיו אריה בזמן "גלותו" הפוליטית, ומשמש אותו לפגישות גם כיום.

לשלמה דרעי מיוחסות שתי עבירות שממוקמות ברף העליון של עבירות השחיתות ושתי עבירות כלכליות. בשל כך, מי שהופקד על חקירתו היה צוות משותף של חוקרי להב 433 וחוקרים מרשות המסים.

כבר בתחילת החקירה נהגו החוקרים בצעד חריג יחסית, כאשר פנו מיוזמתם לפרקליטו של שלמה דרעי, זימנו אותו לתחנה ואפשרו לו להיפגש עם מרשו, וזאת לאחר שהודיעו לדרעי על העבירות המיוחסות לו.

לפני כשבוע וחצי הודיע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי הוא ממליץ לפתוח בחקירה פלילית נגד שר הפנים אריה דרעי, בעקבות החשדות נגדו בגין שחיתות. ההחלטה התקבלה בתום ישיבה ארוכה שערך היועץ בה השתתפו פרקליט המדינה, ראשי אגף החקירות במשטרה ונציגים נוספים.

שלושה ימים קודם לכן נחשף בחדשות 2 כי היועמ"ש החל בבדיקת טענות נגד השר דרעי בגין שחיתות. עד אתמול בבוקר עוד טענו מקורביו כי מדובר ברכילות ובשמועות, אך עצם העובדה שהורה מנדלבליט על פתיחה בחקירה פלילית מעידה על כך שמדובר בחשדות של ממש וכי השר צפוי להיחקר באזהרה בזמן הקרוב.