אחיו של דרעי על החקירה: "לא מודאג"

שלמה, אחיו של שר הפנים אריה דרעי החשוד בביצוע עבירות שחיתות חמורות, התייחס לחקירתו באזהרה ואמר לכתבים שהמתינו מחוץ לביתו: "ברוך השם, הכל בסדר". השר דרעי, החשוד אף הוא בשחיתות, טרם זומן לחקירה

שלמה דרעי, אחיו של שר הפנים אריה דרעי, נחקר בימים האחרונים באזהרה בחשד לעבירות שחיתות. הבוקר (חמישי) הוא התייחס לחשדות החמורים נגדו, כשאמר לכתבים שהמתינו מחוץ לביתו: "אני לא מודאג, ברוך השם הכל בסדר". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש הותר לפרסם כי שלמה דרעי הוא המקורב לשר הפנים שנחקר ביומיים האחרונים באזהרה במשך שעות ארוכות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה. גם בתו נחקרה על ידי המשטרה השבוע.

לחקירת המשטרה קדמו גם חיפושים של החוקרים בביתו ובמשרדו של שלמה דרעי. בבניין שבו שוכן משרדו שוכן גם משרד ששימש את אחיו אריה בזמן "גלותו" הפוליטית, ומשמש אותו לפגישות גם כיום.

(פלאש 90)

לשלמה דרעי מיוחסות שתי עבירות שממוקמות ברף העליון של עבירות השחיתות ושתי עבירות כלכליות. בשל כך, מי שהופקד על חקירתו היה צוות משותף של חוקרי להב 433 וחוקרים מרשות המסים.

כבר בתחילת החקירה נהגו החוקרים בצעד חריג יחסית, כאשר פנו מיוזמתם לפרקליטו של שלמה דרעי, זימנו אותו לתחנה ואפשרו לו להיפגש עם מרשו, וזאת לאחר שהודיעו לדרעי על העבירות המיוחסות לו.

שלמה דרעי (ישי כהן, כיכר השבת)

לפני כשבוע וחצי הודיע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי הוא ממליץ לפתוח בחקירה פלילית נגד שר הפנים אריה דרעי, בעקבות החשדות נגדו בגין שחיתות. ההחלטה התקבלה בתום ישיבה ארוכה שערך היועץ בה השתתפו פרקליט המדינה, ראשי אגף החקירות במשטרה ונציגים נוספים.

בית הנופש של המשפחה בספסופה (קרונוס)

שלושה ימים קודם לכן נחשף בחדשות 2 כי היועמ"ש החל בבדיקת טענות נגד השר דרעי בגין שחיתות. עד אתמול בבוקר עוד טענו מקורביו כי מדובר ברכילות ובשמועות, אך עצם העובדה שהורה מנדלבליט על פתיחה בחקירה פלילית מעידה על כך שמדובר בחשדות של ממש וכי השר צפוי להיחקר באזהרה בזמן הקרוב.