המקורב שנחקר: אחיו של אריה דרעי

הותר לפרסם כי שלמה דרעי, אחיו של שר הפנים, הוא האדם שנחקר באזהרה במשטרה. הוא חשוד בשתי עבירות שממוקמות ברף העליון של עבירות השחיתות ובעבירות כלכליות. במסגרת הפרשה נחקרה אמש גם בתו של שלמה דרעי

(פלאש 90)

הותר לפרסום: שלמה דרעי, אחיו של אריה דרעי, הוא המקורב לשר הפנים שנחקר אתמול (שלישי) באזהרה במשך שעות ארוכות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה. אמש נחקרה במסגרת הפרשה גם בתו של שלמה דרעי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לחקירת המשטרה אתמול קדמו גם חיפושים של החוקרים בביתו של שלמה דרעי ובמשרדו. בבניין שבו שוכן משרדו של שלמה דרעי שוכן גם משרד ששימש את אחיו בזמן "גלותו" הפוליטית, ומשמש אותו לפגישות גם כיום.

לשלמה דרעי מיוחסות שתי עבירות שממוקמות ברף העליון של עבירות השחיתות ושתי עבירות כלכליות. בשל כך, מי שהופקד על חקירתו היה צוות משותף של חוקרי להב 433 וחוקרים מרשות המסים.

כבר בתחילת החקירה נהגו החוקרים בצעד חריג יחסית, כאשר פנו מיוזמתם לפרקליטו של שלמה דרעי, זימנו אותו לתחנה ואפשרו לו להיפגש עם מרשו, וזאת לאחר שהודיעו לדרעי על העבירות המיוחסות לו.

בית הנופש של המשפחה בספסופה (קרונוס)

לפני כשבוע וחצי הודיע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי הוא ממליץ לפתוח בחקירה פלילית נגד שר הפנים אריה דרעי, בעקבות החשדות נגדו בגין שחיתות. ההחלטה התקבלה בתום ישיבה ארוכה שערך היועץ בה השתתפו פרקליט המדינה, ראשי אגף החקירות במשטרה ונציגים נוספים.

שלושה ימים קודם לכן נחשף בחדשות 2 כי היועמ"ש החל בבדיקת טענות נגד השר דרעי בגין שחיתות. עד אתמול בבוקר עוד טענו מקורביו כי מדובר ברכילות ובשמועות, אך עצם העובדה שהורה מנדלבליט על פתיחה בחקירה פלילית מעידה על כך שמדובר בחשדות של ממש וכי השר צפוי להיחקר באזהרה בזמן הקרוב.