המשטרה ממליצה להעמיד לדין שלושה ראשי רשויות

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ראש עיריית רמת גן ישראל זינגר בחשד לעבירות מרמה והפרת אמונים, לאחר שפעל לספק משרות והתקשרויות לפעילים שסייעו לו במערכת הבחירות לרשות המקומית ב-2013. בנוסף, ממליצים להעמיד לדין את ראש המועצה המקומית זכרון יעקב אלי אבוטבול ואת ראש מועצת חצור הגלילית שמעון סויסה

הסתיימה חקירתו של ראש עיריית רמת גן ישראל זינגר והמשטרה ממליצה להעמיד אותו לדין בגין עבירות מרמה והפרת אמונים. בנוסף, ממליצה המשטרה להעמיד לדין את סמנכ"ל מנהל התרבות בעירייה אמנון בוץ בגין עבירות דומות, וטוענת שגיבשה תשתית ראייתית להעמדה לדין של בכיר במחלקת הפיקוח בעירייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת החקירה המשטרתית בפרשה נחקרו עשרות מעורבים, חלקם באזהרה, בוצעו חיפושים ונתפסו מסמכים בהיקפים נרחבים. מחומר החקירה עולה, כי במהלך הבחירות לרשויות המקומיות בשנת 2013 בהן התמודד זינגר, הבטיח ראש העיר לפעילים ולספקי שירותים שונים שסייעו לו שלל הטבות, בתמורה לפעילות בעלות נמוכה או ללא תמורה כלל.

זינגר הבטיח לפעילים כי ימונו למשרות בעיריה, למוסד הקשור אליה או שייבחרו לביצוע פרויקטים שונים עבור העירייה ומוסדותיה. לאחר בחירתו, הוא ובוץ - ששימש יד ימינו - פעלו כדי לעמוד בהבטחות הללו ולאתר עבורם מקומות תעסוקה והתקשרויות. במספר מקרים אף הצליחו, ואכן נמצאו משרות והתקשרויות עבור אותם פעילים.

הבכיר במחלקת הפיקוח חשוד בכך שפעל בניגוד עניינים כשטיפל בענייניו של קבלן ויזם בעיר על אף שהשניים עסקו ברכישת נכס פרטי שהיה בבעלותו של הבכיר על ידי הקבלן. בנוסף, מממצאי החקירה עולה כי הקבלן הציע לפקח עירייה שוחד כשהגיע לבצע פעולת אכיפה בפרויקט שניהל בעיר.

תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות תל אביב, שליוותה את החקירה, לעיון והחלטה סופית בתיק. פרקליטו של זינגר ינון סרטל מסר בתגובה כי "חשוב לזכור, כי הגורם היחיד המוסמך להכריע בשאלת העמדה לדין הנה הפרקליטות ולא המשטרה ואנו סמוכים ובטוחים, שלאחר שזו תבחן את הראיות, וככל שיידרש גם תשמע את טענותינו, יוחלט על ידה, כי גם בחשד זה אין ממש ודין התיק להסגר"; סנגוריו של בוץ, גיל עשת ואלעד רט, מסרו כי "מן העבירות החמורות בגינן נחקר בתחילת הדרך כל שנותר בהמלצת המשטרה הוא חשד להפרת אמונים. אנו משוכנעים שלאחר שהפרקליטות תלמד את חומר החקירה ותשמע את טיעונינו יוסר ממרשנו גם החשד הזה".

המלצה להעמיד לדין שני ראשי מועצות נוספים

בנוסף, המשטרה המליצה היום להעמיד לדין גם את ראש המועצה המקומית זכרון יעקב אלי אבוטבול בחשד לביצוע עבירות איומים ועבירות נוספות. מממצאי החקירה עלה כי ראש המועצה איים על איש עסקים שיפגע בו באמצעות מניעת קידום ענייניו על רקע התנגדותו לפרוייקט שהמועצה קידמה.

מוקדם יותר היום המליצה המשטרה להעמיד לדין גם את ראש מועצת חצור הגלילית שמעון סויסה, בחשד שקיבל בתקופת הבחירות המקומיות ואחריה תרומות כספיות מאיש עסקים בתמורה להטבות עסקיות. על פי החשד, איש העסקים הזרים לראש המועצה עשרות אלפי שקלים, אותם העביר כסיוע אישי מטעמו לתושבים אותם הוא ומקורביו הגדירו כזכאים לסיוע.