השופט: ההתנהלות של ענבל אור מעלה חששות

בית המשפט דחה את בקשתה של יזמית הנדל"ן לשמור לעצמה את רכב הריינג'-רובר היוקרתי ומתח ביקורת על התנהלותה הכספית כפי שנחשפה בימים האחרונים. נציג הבנק: חוששים שהרכב המשועבד "יימכר תמורת נזיד עדשים". בית המשפט נתן ארכה של שישה ימים להעברת הרכב

אחרי שבשבוע שעבר הוציא שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין צו כינוס נכסים זמני על נכסיה של יזמית הנדל"ן, הגישה ענבל אור בקשה לא להחרים את ג'יפ הריינג-רובר שלה. היום (רביעי) הבקשה נדחתה על ידי בית המשפט, שהורה לה להפקיד את הרכב בעצמה. אם לא תעשה זאת, המפרק יוכל לתפוס את רכבה כחלק מכינוס הנכסים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השופט איתן אורנשטיין קבע כי לבנק מזרחי טפחות יש שעבוד מדרגה ראשונה על הרכב. נציג הבנק הודיע שהוא תומך בבקשת התפיסה לרכב "וזאת נוכח החשש להברחת הנכס או מכירתו על ידי אור לצד ג' בנזיד עדשים".

עוד הוסיף השופט: "לא ניתן להתעלם מהתנהלותה של המשיבה בעת האחרונה, שמקימה יותר מחשש לפגיעה בנכסיה ככל שאלה יישארו בחזרתה". על טענתה של אור לפיה אין תועלת מתפיסת הרכב אמר השופט: "המשיבה לא טרחה לתמוך את עובדות התנגדותה בתצהיר".

לבסוף קבע כי דין הבקשה להידחות: "איני מקל ראש בטענת המשיבה שהיא זקוקה לרכב שישמש אותה גם בהינתן היותה אם חד הורית לארבעה ילדים, אך איני רואה במכלול הדברים בסיס להותרת הרכב האמור בחזקת המשיבה".

אור על הרכב: "בבחינת הכרח"

הבוקר נחשף ב"ידיעות אחרונות" כי אור רכשה שני שעוני רולקס וטבעת יוקרתית בסכום כולל של יותר מרבע מיליון שקלים - וזאת כשבוע לאחר שהמפרק איתן ארז חשף שאור רכשה תכשיטים מרשת "פדאני" במאות אלפי שקלים. חשבוניות אלו מחזקות את טענות המפרק לפיהן אור עשתה בכספי החברה כל שעלה על דעתה - בעוד רוכשי הדירות הם אלו שמשלמים את המחיר.

בבקשה שהגישה אתמול אור היא טענה: "אמנם מדובר ברכב יקר, אבל לא תצמח שום תועלת באחסון וירידת ערכו במגרש. אחזקה ושימוש ברכב לאם חד-הורית האחראית לגידולם של 4 ילדים קטנים אינם מותרות, אלא בבחינת הכרח".

במהלך הדיון אמרה אור כי היא שוקדת בימים אלה על הגשת דוח מפורט לבית המשפט, שיציג "מסכת רחבה של מצבת הנכסים לאשורה וההיבטים הכלכליים המפורטים ביחס לכל אחד מהפרויקטים ובאופן שיקל הן על בית המשפט והן על הכונס למילוי תפקידם".

אמה של אור התראיינה אתמול לגלי צה"ל והביעה דאגה לשלומה של בתה. "היא שבורה", אמרה בתכנית "נכון להבוקר" עם ניב רסקין. "אני דואגת לנפשה, היא פשוט המומה, לא מבינה מה קורה. זו פשוט רעידת אדמה עבורנו".

מכירת חיסול ב"אור סיטי"

האם הגיבה לטענות כי בתה מכרה דירות פעמיים ובצורה זו הונתה את לקוחותיה: "ככה זה קבוצות רכישה". אם עשתה בתה טעות כלשהי, כך טוענת האם, זה היה בכך שלא בדקה מספיק את העובדים שנכנסו לחברה. "הבת שלי סמכה על העובדים שלה בעיניים עצומות", אמרה. "בפרט על מי שקרוב לצלחת. היא פשוט סמכה, סגרה עיניים, נתנה להם לעשות מה שהם רוצים באיזו צורה שהם צריכים".

כשנשאלה מדוע לא התייצבה לחקירה במשטרה, אמרה האם כי "היא בכתה, היא פשוט התאבלה. כשאמרו לה שיש פירוק סופי לחברה היא נבהלה כל כך ולקחה את זה מאוד קשה. היא שבורה לחלוטין". האם אף הביעה את חששה מכך שבתה עלולה לפגוע בעצמה.

בתוך כך, אתמול נפתחו משרדי חברת "אור סיטי נדל"ן" במגדלי עזריאלי לקונים פוטנציאלים. לרשות הקונים יעמדו הריהוט וכל הציוד המשרדי, כל זאת על מנת לכסות את הוצאות פירוק החברה.

שלשום רשות המסים הוציאה צו הקפאה לכל הנכסים האישיים של ענבל אור. הצו נוגע ל-12 נכסים בבעלות אישית של אור, וכולל בתוכו גם שני כלי רכב שברשותה. בכך, נאסר עליה לעשות כל פעולה בנושא הנדל"ן כמו מכירה או שיעבוד שלהם.