המקורב לדרעי חשוד בעבירות שחיתות חמורות

במשטרה מייחסים למקורב לשר הפנים דרעי שתי עבירות ברף העליון של השחיתות, ובשל כך נחקר על ידי צוות שכלל את חוקרי להב 433 ואנשי רשות המסים. לחקירה קדם חיפוש בביתו ובמשרדו של המקורב והערב הסתיימה גם חקירת בתו. בסביבת דרעי חוששים מהאפשרות כי בהמשך עשוי גם מי מילדיו של דרעי עצמו להיחקר

(פלאש 90)

למשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה זומנו היום (שלישי) מספר עדים, אך במקביל נחקרו היום גם לראשונה שלושה חשודים באזהרה - בהם מקורב מאוד לאריה דרעי ובתו של אותו מקורב. חקירת הבת הסתיימה רק בשעות הערב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לחקירה קדמו חיפושים של חוקרי המשטרה בבית החשוד ובמשרדו. בבניין שבו שוכן המשרד של המקורב שוכן גם משרד ששימש את דרעי בזמן "גלותו" הפוליטית, ומשמש אותו לפגישות גם כיום.

למקורב מיוחסות שתי עבירות שממוקמות ברף העליון של עבירות השחיתות ושתי עבירות כלכליות. בשל כך, מי שהופקד על חקירתו של המקורב היה צוות משותף של חוקרי להב 433 וחוקרים מרשות המסים.

כבר בתחילת החקירה נהגו החוקרים בצעד חריג יחסית, כאשר פנו מיוזמתם לפרקליטו של החשוד, זימנו אותו לתחנה ואפשרו לו להיפגש עם מרשו, וזאת לאחר שהודיעו לחשוד על העבירות המיוחסות לו.

בסביבתו של דרעי ניכר היום חשש שלא נראה כמותו מאז התפוצצות הפרשה. במידה רבה מיוחס החשש הזה לחוסר הידיעה מפרטי החקירה. חלק מעובדי לשכתו חוששים מהאפשרות שבמסגרת החקירה הם יזומנו לתשאול, והחשש הכבד ביותר - ודאי על רקע חקירת בתו של המקורב - היא שגם מי מילדיו של דרעי ייאלץ להתייצב ולמסור תשובות.