פרשת הרצוג: עדות העובדת הבכירה

פרסום ראשון: לאחר שאמש נחשף בחדשות 2 כי המשטרה ממליצה לחקור את יו"ר המחנה הציוני באזהרה, מתברר כי החוקרים בודקים האם סייע בכנסת לחברה שתרמה לו כספים בפריימריז. עובדת בכירה בחברה העידה - והכחישה

ממשיך להסתבך: לאחר שאתמול (שני) נחשף בחדשות 2 כי המשטרה מבקשת לחקור את יו"ר המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג באזהרה, הערב מתברר כי במרכז הפרשה עומד חשד לפיו חברת הסיעוד "מתן" סייעה להרצוג בבחירות הפנימיות במפלגת העבודה, בתמורה לסיוע בענייניה בכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רינה רמות, יו"ר חברת הסיעוד, הצטרפה לפעילות במפלגת העבודה סמוך למועד הבחירות בהן הביס הרצוג את יחימוביץ'. על פי החשד, מתן מינתה יועץ אסטרטגי שמטרתו היתה להכפיש את יחימוביץ' והתשלום עבורו הוסווה כייעוץ אסטרטגי בנושאי סיעוד.

לאחרונה התברר כי רמות כבר הוזמנה למשטרה. החוקרים התעניינו בעיקר באפשרות שהרצוג גמל על התמיכה הכספית בו באמצעות סיוע לסיכול רפורמה בתחום הסיעוד שקיבל שר האוצר דאז יאיר לפיד.

"ביקשו ממני לא להגיד שום דבר לאף אחד, אז אני ממשיכה בהבטחתי ", הצהירה רמות בפתח שיחתה עם חדשות 2. כשהתבקשה להתייחס לטענה לפיה הרצוג עזר לחברת הסיעוד בתמורה לסיוע בפריימריז ענתה: "הם שאלו אותי במה הוא עזר. אמרתי שהוא לא עזר שום דבר. אנחנו התייעצנו עם הרצוג ועם ח"כים נוספים מה אפשר לעשות בנידון. לי אישית הוא אמר 'תכתבי מכתב לחברי ועדת הרווחה והבריאות' וזה בדיוק מה שעשיתי".

"על הרצוג לשקול השעייה"

בינתיים, מצבו של הרצוג במפלגה עגום גם בלי החקירות. במהלך היום הרהר חבר כנסת ראשון במחנה הציוני באפשרות שיו"ר המפלגה ישעה עצמו. "אני חושב שיש מקום לשקול גם אפשרות, אולי לא של פרישה אלא של השעייה", אמר ח"כ אייל בן ראובן בריאיון לרדי "גלי ישראל".

"בטוחה שהוא יסיק את המסקנות כשיידרש", יח

גם מי שהתמודדה נגד הרצוג, ח"כ שלי יחימוביץ', התייחסה לדברים: "אני בטוחה שגם בוז'י עצמו יסתכל על הדברים וההתרחשויות ובמידת הצורך יסיק מסקנות אם והמסקנות הללו אכן יידרשו". זמן קצר לאחר מכן, הגיע הרצוג לאירוע של עמיר פרץ, שכבר הסתובב עם צלמים מטעמו, ולא מסתיר את רצונו להדיח את הרצוג בבחירות על ראשות העבודה.