רמת גן: איך נכנס פדופיל מורשע לבית ספר?

חשיפה: הורי תלמידים בבית ספר יסודי ברמת גן הזדעזעו לגלות כי במשך דקות ארוכות הסתובב עבריין מין מורשע בתוך המוסד החינוכי, לאחר שהתלווה לחברו שעבד בצוות הגברה שסיפק שירותים לאירוע. בהקלטה שהגיעה לחדשות 2 Online מודה עובד חברת ההגברה כי הכניס את הפדופיל למרות שידע על הרקע שלו

מדוע הוכנס פדופיל מורשע לשטח בית הספר ברמת גן? עבריין מין בפיקוח, שהורשע בביצוע מעשים מגונים בקטינים, נכנס בשבוע שעבר לבית ספר יסודי ברמת גן בו לומדים תלמידי כיתות א' עד ח', כדי לסייע לצוות הגברה שעבד במקום במסגרת יום חינוך שהתקיים במוסד החינוכי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העבריין, בסוף שנות ה-20 לחייו, התלווה לחברו שעבד בחברת ההגברה. מאבטח בית הספר סירב תחילה להכניס אותו כי לא הייתה ברשותו תעודה מזהה, אלא שלאחר מספר דקות הגיע אחד מעובדי חברת ההגברה וביקש להכניס את הצעיר בטענה שהוא עובד איתו.

עבריין המין הספיק לשהות באירוע במשך זמן מה ולאחר מספר דקות יצא משער בית הספר, ואז נעצר על ידי שוטר סמוי ללא מדים. הצעיר הוכנס לניידת, והורים לתלמידים שהבחינו במתרחש החלו לברר במה מדובר. מהר מאוד הם נדהמו לגלות שעבריין מין מורשע נכנס לבית הספר של ילדיהם.

"חיי ילדינו היו יכולים להיהרס"

השוטר הסמוי שעצר את העבריין הצעיר הוא מיחידת "צור" של שירות בתי הסוהר העוסקת במעקב ובפיקוח על עברייני מין מוכרים. בהמשך היום הוציאה היחידה הודעה רשמית על תפיסתו של החשוד.

ההורים עירבו בעניין את מנהלת בית הספר ואת קצין הביטחון של עיריית רמת גן. קצין הביטחון וחלק מההורים שוחחו עם עובד חברת ההגברה שהכניס את חברו העבריין, ובשיחה התברר כי העבריין המדובר אושפז במוסד סגור במשך שמונה חודשים. העובד הסביר כי מדי פעם הוא קורא לחברו לעזור לו, "מתוך רחמים".

"היינו בשוק כשהבנו שעבריין מין חדר לבית הספר בזמן שילדינו שם", אמר אחד ההורים לחדשות 2 Online. "איזה מין חוסר אחריות זו? חיי ילדינו היו יכולים להיהרס בגלל ההתנהלות הקלוקלת הזו. איפה הנהלת בית הספר? הם אפילו לא נשארו בערב להבין את עוצמת האירוע, ופשוט הלכו הביתה בעיצומו של האירוע. אנחנו בהלם".

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "התקבלה אינדיקציה כי המפוקח נמצא באזור בית הספר, ולאחר פעילות יחידת 'צור' אותר המפוקח תוך כדי עבודה בתוך בית הספר. המפקח הפסיק מיד את עבודתו והזמין ניידת משטרה להמשך טיפול".

מחברת ההגברה נמסר בתגובה: "העבריין המדובר אינו עובד שלנו ולא העסקנו אותו מעולם. הוא שכן של אחד העובדים שהחליט להכניס אותו לאירוע על דעת עצמו וללא ידיעתנו. לאחר האירוע פיטרנו את העובד".

מעיריית רמת גן נמסר בתגובה: "על פי הנוהל, אישור מהמשטרה בגין עובדים הנכנסים לשטח בית הספר נדרש רק במקרה של עבודות ממושכות. במקרים של עבודות נקודתיות, דוגמת הפעילות של חברת ההגברה המדוברת באירוע שקיים בית הספר, נדרש ליווי צמוד של העובדים בתוך בית הספר, כפי שנעשה גם במקרה זה כאשר העובד לווה על ידי מנהלת בית הספר בעצמה ועל ידי נציגי צוות המורים לאורך הדקות בהן שהה בשטח בית הספר.

"יובהר, כי בשום שלב לא ידעה הנהלת בית הספר על עברו של החשוד, ששהה בשטח בית הספר כרבע שעה תוך שהוא מלווה על ידי צוות בית הספר כנדרש. מבדיקה שנערכה בתום האירוע, עולה כי החשוד, אשר נמצא במעקב של כוחות השב"ס, קיבל שיחת טלפון מהאחראי עליו בשב"ס, שתהה מדוע הוא נמצא בשטח בית הספר. עם קבלת השיחה, יצא החשוד החוצה והמתין לכוחות המשטרה בגינה סמוכה למקום. מנהלת בית הספר, שקיבלה את כל הדיווחים מהמאבטח במקום עדכנה באופן מיידי את קב"ט מוסדות החינוך ברמת גן שהמשיך בטיפול בנושא מול משטרת ישראל והשב"ס".

לפניות לכתבת: Ch2news.avivitm@gmail.com