תיעוד: כשענבל אור התעמתה עם דיירים בפרויקט שלא התרומם מעולם

על רקע ההתרסקות של חברת הנדל"ן "אור סיטי", ענבל אור משנה קו הגנה ומתחילה להאשים את עובדיה. כבר לפני שנה חשו חלק מהורכשים כי ההבטחות לא ממומשות, ואור עלתה לבמה והשיבה להם: "שמעתי את כל השקרים שנאמרו כאן, אישרו את כל יחידות הפרויקט". צפו במהומה

תחילת הקריסה של חברת "אור סיטי נדל"ן" מלווה בשינוי קו ההגנה מצד ענבל אור, שכעת טוענת כי העובדים הונו אותה. במקביל, נחשפת עדות נוספת להתנהלות של אור מול הרוכשים: כבר לפני שנה הרוכשים בקבוצה ברחוב ז'בוטינסקי 104 ברמת גן הבינו שמשהו לא כשורה וכינסו אסיפת דיירים דחופה. הם לא ידעו שנציג של ענבל אור הושתל בישיבה והעביר לה מידע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפתע יזמית הנדל"ן התפרצה והשיבה לקריאות הבוז: "למה אני מפריעה בדיוק? זה הזמן שלי". אור הוסיפה ומחתה על האמירות כלפיה: "שמעתי את כל השקרים שנאמרו כאן... מי שמספר שקרים לא נמצא פה על הבמה, עובדות, עובדות. אתמול אישרו לכם את כל יחידות הדיור, מה לעשות?"

במשך 25 דקות אור המשיכה אז לטעון שהושגו כל האישורים לפרוייקט, דבר שלא היה נכון - רק כ-80 דירות אושרו עד כה בקבוצה שחברים בה 124 רוכשים. הנתונים שאור הציגה היו אחרים: "אישרו את כל יחידות הפרויקט, אני אומרת לכם באמת ובתמים - אין שום מכשול".

עו"ד גיא נוף, שליווה את הפרוייקט, עלה באותה הזדמנות לבמה וניסה להרגיע את הרוחות: "תהיו רגע בשקט, לא מזיק ולא עולה כסף לשמוע אף אחד". כיום התנהלותו של נוף כמלווה לפרוייקט תיבדק, בעוד הרוכשים ימשיכו לחכות למימוש ההבטחות שניתנו להם.

באותו כנס אור התחייבה ללוח זמנים ולהיתרים והפרה את אותן הצהרות. אחד הרוכשים טוען היום: "אנחנו מרגישים מרומים וכועסים, הכסף שלנו הלך לאבדון".