חשש: ערק מזויף שגורם לעיוורון‎

במשטרה ובמשרד הבריאות מזהירים כי אלפי בקבוקים מזויפים של המשקה האלכוהולי הנמכרים ברחבי הארץ מכילים חומר מסוכן שעלול לגרום לעיוורון ואף לסכן את חיי הצרכנים. המשטרה עצרה היום 3 חשודים נוספים בפרשה ונערכה פשיטה על מעבדה לייצור אלכוהול

בקבוקי הערק המזויפים שנתפסו (חטיבת דוברות המשטרה)

חשש שאלפי בקבוקי ערק עלולים לגרום לעיוורון ואף לסכנת חיים: המשטרה עצרה היום (חמישי) שלושה חשודים במסגרת פרשה שנחשפה אמש ושעניינה חשד לניהול רשת לייצור והפצה של משקה מסוג ערק ונוזל סבון כלים מזויף. החשד הוא שאלפי בקבוקים שייצרו מכילים חומר מסוכן שמהווה סכנה חמורה לבריאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת חקירה סמויה שניהלה היחידה הארצית של המשטרה, בוסס חשד לכך שמספר מעורבים חברו ביניהם לייצור ערק מזויף במעבדה ביתית שהפעילו באזור הצפון, מבלי שהם עומדים בתבחיני הבריאות והבטיחות המחייבים ובאופן שיש בו כדי להוות סכנה לבריאות הציבור.

על פי החשד, חברו המעורבים לשיווק והפצה של המשקה במרמה תוך זיוף המדבקות על הבקבוקים ויצירת מצג שווא של היותם מיוצרים ומשווקים לכאורה על ידי מותג בתחום. עוד בוסס חשד לכך שחלק מהמעורבים מפעילים במקביל גם מערך לייצור נוזל כלים ושיווקו תוך הפרת סימני מסחר של מותג בתחום, באמצעות זיוף מדבקות מזויפות המייצרות מצג שווא שהמוצר הוא לכאורה של המותג.

היום המשיכה היחידה בפעילותה במסגרת הפרשה וערכה חיפושים בבתיהם של שלושה חשודים נוספים, במעבדה נוספת לייצור אלכוהול, מפעל לייצור סבון ובמחסנים וזירות נוספות הקשורות על פי החשד לפרשה.

העצורים חשודים בביצוע עבירות זיוף, מרמה ורשלנות

במסגרת הפעילות הבוקר נתפסו, בין היתר, מעבדה נוספת ובה מכשור לייצור אלכוהול, מאות בקבוקי משקה מוכנים למילוי, משטחים עם מאות בקבוקי סבון החשוד כמזויף, גלופות וקבצים ששימשו להדפסת המדבקות המזויפות וממצאים נוספים. ממצאים אלה מצטרפים לממצאי הפעילות אתמול ובהם מעבדה, מכשור, מאות בקבוקים, חביות ומכלים ועוד.

בקבוקי הסבון שנתפסו (חטיבת דוברות המשטרה)


לחשודים מיוחס חשד לביצוע שורת עבירות ובהן זיוף, מרמה בנסיבות מחמירות, הפרת סימני מסחר, ניסיון התחמקות מתשלום מס, קשירת קשר להונות ומעשי פזיזות ורשלנות בשל המסוכנות הטמונה בהפצת המשקה האלכוהולי המזויף.

היום הוארך בשמונה ימים נוספים מעצרם של שבעה חשודים נוספים שעצרה היחידה הארצית של המשטרה במסגרת הפרשה. החקירה מנוהלת בשיתוף פעולה עם בעלי הזכויות של המותגים שעל פי החשד זויפו.