הרב ברלנד נעצר בדרום אפריקה‎

הרב אליעזר ברלנד, שנמלט מישראל לאחר שנחשד בביצוע עבירות מין, נעצר במהלך מבצע משטרתי ביוהנסבורג. הוא הועבר לקבלת טיפול רפואי לאחר שחש ברע. הרב צפוי להיות מוסגר לישראל במסגרת הסכם בין המדינות‎

(ארכיון) (פלאש 90)

בדרך להסגרה: הרב אליעזר ברלנד נעצר היום (חמישי) בדרום אפריקה במסגרת מבצע מעצר שקיימה המשטרה המקומית ביוהנסבורג. הרב יוסגר ככל הנראה לישראל, במסגרת הסכם ההסגרה הקיים בין שתי המדינות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת מבצע המעצר נלקח הרב ברלנד לתחנת משטרה מקומית. במהלך שהותו בתחנה חש ברע ומשם פונה לבית חולים לקבלת טיפול רפואי. בעבר העבירה ישראל בקשה לאינטרפול בכדי לעצור את הרב, וכעת ניתן להעריך כי יוסגר לישראל, על סמך הסכם ההסגרה.

הרב ברלנד בן ה-80 חשוד שביצע שורה של עבירות מין בנשים, שבאו בין השאר להתייעץ עמו בעניינים אישיים. הוא נמלט מהארץ לפני כשלוש שנים בכדי שלא להתייצב לחקירה. מאז, הרב שנחשב כאחד למנהיגי חסידות ברסלב נודד ברחבי העולם בין מדינות שונות.

לפני כשנתיים נעצר הרב בהולנד כשהיה על מטוס באמסטרדם. בבית המשפט הכחיש את החשדות המיוחסים לו, ושוחרר ממעצר זמן קצר לאחר מכן. " אתי מהמטוס, יצאו חמישה שוטרים, אמרו לי שאני עצור", תיאר הרב את רגעי המעצר באמסטרדם. "אמרתי להם 'קחו אותי מיד לישראל'. אבל אמרו לי 'לא, אנחנו צריכים שופט, לקחת אותך לבית משפט'. אמרו שצריך לאשר את ההסגרה שלי. מה זה, חשבתי לעצמי, אני נמצא בחלום? זה כמו עליסה בארץ הפלאות".

באשר לטענות נגדו, לפיהם הוא חשוד בביצוע של מעשים מגונים במספר נשים, ביניהן קטינה אחת, הוא שומר על קור רוח. "אני רוצה שיהיו עוד טענות", הוא השיב מיד. "אני מצטער שיש כל כך מעט. התורה אומרת 'תהיה תמיד נרדף'. אתה רוצה להצליח בחיים? תמיד תהיה נרדף. אני כבר שנתיים בתוך פורים".