הותר לפרסום: אנשי עסקים מוכרים חשודים בעבירות מס

על פי החשד, אנשי העסקים המוכרים ביצעו שורה של עבירות, ביניהן גם העלמת הכנסות בהיקפים של מיליוני שקלים. אחד החשודים עומד בפני הגשת כתב אישום, וכל הארבעה שוחררו בערבות תמורת הפקדת מאות אלפי שקלים

אילוסטרציה (רויטרס)

הותר לפרסום: ארבעה אנשי עסקים מוכרים בתחום ההשקעות נעצרו בחשד להעלמת הכנסות ועבירות מס נוספות. בין העצורים סמנכ"ל בכיר לשעבר בחרת אנרגיה ותשתיות גדולות. השלושה שוחררו בערבות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

על פי החשדות נגדם, הארבעה ביצעו שורה של עבירות מס, בהן העלמת הכנסות של מיליוני שקלים. שניים מהחשודים, רפאל ליפא מרעננה העוסק בייעוץ הנפקות אג"חים לחברות בחו"ל ומיכאל ססלר מסביון, העוסק בתחום השקעות הנדל"ן ולשעבר בכיר בחברה ציבורית, הם בעליה הרשומים של חברה הולנדית, המחזיקה במספר חברות בנות בגרמניה המחזיקות בנכסי נדל"ן מניבים בברלין. שניהם נעצרו בחשד שלא דיווחו על הכנסותיהם מהחברה ההולנדית, ששוויה המוערך הוא כ-14 מיליון אירו. בנוסף חשוד ססלר כי לא הגיש לרשות המסים דוחות שנתיים מאז שנת 2006.
 
חשוד שלישי בפרשה, ששמו עדיין אסור בפרסום, נחשד כי הוא בעל השליטה בחברה ההולנדית ולא דיווח על כך בהצהרות ההון שלו, וגם לא על חשבון בנק בשוויץ בבעלותו. החשבון ימש, על פי החשד, למימון הקמת אשכול החברות הבנות של החברה ההולנדית. ליפא, יחד עם העצור הרביעי בפרשה, רואה חשבון שגם שמו עדיין אסור בפרסום, חשודים כי סייעו לחשוד השלישי להסתיר את קשריו לחברה הזרה. החשוד השלישי אף עומד בפני הגשת כתב אישום בשל מעורבתו בפרשת הבנק המחתרתי בבורסה ליהלומים ונחקר בפרשיית אחרת של הברחת יהלומים מאפריקה.
 
העצורים שוחררו בהסכמת רשות המסים תמורת הפקדת מאות אלפי שקלים וחתימה על ערבויות בגובה מאות אלפי שקלים נוספים, איסור יציאתם מהארץ ל-180 יום והפקדת דרכונם במשרדי יהלום.