צעירה אמריקנית טוענת: "יועצו של רה"מ תקף אותי מינית"

רק שלשום נכנס דייויד קיז לתפקיד יועץ התקשורת של נתניהו, והיום נקשר שמו בשערורייה. צעירה אמריקנית טוענת כי קיז כפה את עצמו עליה במהלך מפגש ביניהם בניו יורק לפני שנתיים וחצי: "הוא תקף אותי ולא הפסיק למרות שאמרתי לא" - כך פורסם בגל"צ. לדבריה, עוד 2 צעירות טענו למקרים דומים. קיז מכחיש: "לא הייתה כפייה"

דייויד קיז. מכחיש את הטענות (טוויטר)

יועצו החדש של נתניהו רק נכנס לתפקידו, וכבר נקשרת בשמו שערורייה: צעירה אמריקנית, בוגרת אחת האוניברסיטאות היוקרתיות בארה"ב, טוענת היום (שלישי) כי יועץ התקשורת החדש של נתניהו, דייויד קיז, תקף אותה מינית לפני כשנתיים וחצי. הוא מצדו טוען כי לא כפה עליה דבר - ואף נמצא דובר אמת בבדיקת פוליגרף שעבר בשב"כ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הצעירה, שדבריה הובאו הבוקר בגלי צה"ל, גוללה את שאירע - כך לטענתה - בפוסט שפרסמה בפייסבוק, בו כתבה שקיז תקף אותה מינית בדירתו במנהטן בנובמבר 2013 - ואף ציינה כי מאז שפרסמה את הפוסט, פנו אליה שתי נשים נוספות שטענו שנפגעו.

"שתקתי במשך כמעט שלוש שנים. אבל נראה שעכשיו זה הזמן לדבר. הדובר החדש של ראש ממשלת ישראל הוא אדם שתקף אותי מינית ואני כאן כדי לספר זאת בגוף ראשון", כתבה הצעירה. "אני עדיין זוכרת באופן חד את הלילה שבו זה קרה ויש לי גם עדויות שתומכות בכך".

לדבריה, הקשר עם קיז החל לאחר שכתבה מאמר כשהייתה סטודנטית בת 22. קיז, שבאותה תקופה ניהל ארגון לזכויות אדם, ביקש לפגוש אותה על מנת לשוחח איתה על המאמר. "נפגשנו בבית קפה והיינו שם במשך פחות משעה כי המקום נסגר. מכיוון שהיינו באמצע שיחה על ויכוח פוליטי ידידותי, הסכמתי להגיע אליו לדירה במרכז ניו יורק. זה נראה לי תמים לחלוטין".

"הוא כפה את עצמו עליי, אמרתי בפירוש 'לא' והוא התעקש"

"אבל מהרגע שנשארנו לבד, לא עניינו אותו עוד הדיבורים על פוליטיקה. הוא ניסה להכריח אותי לעשות דברים שלא רציתי לעשות ושלא ראוי שאפרט כאן בפייסבוק", היא מוסיפה. "התנגדתי, ניסיתי להיות מנומסת אבל הוא התעקש. אמרתי לו בפירוש 'לא' לפחות תריסר פעמים לאחר שהתנגדתי להישאר בדירתו הוא באופן פיזי כפה עצמו עליי ורק לאחר שנעניתי לו הוא הרשה לי לעזוב את הדירה".

"אני זוכרת שנכנסתי למעלית בוכה ויצאתי לפני קומת הקרקע כדי שאוכל להסתיר את הדמעות מהשוער בכניסה לבניין", היא המשיכה. " הייתי צריכה להגיד משהו אז בנובמבר 2013, הייתי חייבת ללכת למשטרה כבר אז ולא להתעטף בבושה". המתלוננת כבר התייעצה עם עורך דין בעניין ופנתה לצעירות נוספות שטוענות כי נפגעו.

דייויד קיז, שזה עתה נכנס לתפקידו ובישר על כך בטוויטר רק שלשום, מכחיש את הטענות ואומר כי לא הייתה שום כפייה במפגש ביניהם. קיז אף עבר בדיקת פוליגרף בשב"כ בה נשאל לגבי ההיסטוריה של עבירות מין ונמצא דובר אמת. הטענה הנוכחית אודות תקיפה מינית הגיעה שלושה ימים בלבד אחרי שנכנס לתפקיד החדש.