פרסום ראשון: עוד 2 נשים התלוננו, הגינקולוג החשוד באונס נעצר שוב

2 נשים נוספות התלוננו נגד הגינקולוג הבכיר וטענו כי תקף אותן מינית. הוא נעצר בדצמבר האחרון בעקבות חשד שביצע עבירות מין בצעירה שהגיעה לקבל ממנו טיפול רפואי. הגינקולוג נחקר באזהרה במשטרה ואחרי כמה ימים שוחרר לביתו

הגינקולוג החשוד באונס נעצר שוב (חדשות 2)

הגינקולוג הבכיר שנעצר בדצמבר האחרון בחשד לביצוע עבירות מין חמורות במטופלת, נחקר ושוחרר - נעצר הבוקר (שלישי) שוב על ידי המשטרה. זאת, לאחר ששתי נשים נוספות התלוננו כי תקף אותן מינית. הרופא הבכיר צפוי להתעמת עם המתלוננות הנוספות בחדר החקירות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

שתי המתלוננות הנוספות נגד הגינקולוג מספרות את אותו הדבר, וטוענות שתקף אותן מינית כשהגיעו לקבלת טיפול בקליניקה שלו. 

פרקליטו של הגינקולוג עו"ד ניר יסלוביץ, מסר בתגובה: "אנחנו מביעים צער על המעצר המיותר של מרשנו. מאז ומעולם מרשנו טיפל בכל המטופלות בנאמנות ובמסירות. יודגש שאין בחקירה כל חדש, ומשכך כל ההדלפות שפורסמו הבוקר בכלי התקשורת הינן הדלפות מכוונות שאין מאחוריהן דבר וחצי דבר. אנחנו בטוחים שמרשנו יחזור בקרוב לעבודתו".

"טיפל בנאמנות ובמסירות" עו"ד יסלוביץ (יח"צ)

פרקליטת המתלוננת הראשונה עו"ד שלומציון גבאי מנדלמן אמרה בעקבות מעצרו של הגינקולוג כי "אני מקווה ומאמינה שהמשטרה תעשה את חקירתה נאמנה ותוביל את התיק למקום שאליו הוא צריך להגיע. התחושה היא שבגלל שהוא רופא מתייחסים אליו בכפפות של משי".

עורכת הדין הוסיפה שהגינקולוג לא היה אמור להשתחרר בפעם הראשונה וטענה שהשוטרים האמינו למתלוננת. היא מתחה ביקורת מרומזת על בית המשפט ואמרה שבדרך כלל במקרים דומים של חשד לאונס לא משחררים חשוד בתיק כזה. "בגלל שהוא רופא, מאוד נזהרים", אמרה עורכת הדין גבאי מנדלמן.

בדצמבר האחרון נעצר הרופא הבכיר העוסק בתחום הגניקולוגיה ונחקר באזהרה בחשד שביצע עבירות מין בצעירה שהגיעה לקבל ממנו טיפול רפואי. חוקרי תחנת גלילות שבמרחב ירקון חקרו את הגינקולוג הבכיר במשך שעות. לאחר כמה ימים במעצר הוא שוחרר לביתו, והחקירה המשטרתית בעניינו נמשכה באופן סמוי.

"הרגשתי לא בנוח, אבל לא חשבתי שזה משהו יוצא דופן"

כמה ימים לאחר מכן, בראיון מיוחד לחדשות 2, תיארה המתלוננת את שעברה ואת חוויות העימות שהגיע לאחר מכן. "זה היה גיהנום. הוא כל הזמן ניסה להחליש אותי ולהוכיח איכשהו שאני המשוגעת, שאני לא בסדר", סיפרה.

בדבריה מתארת המתלוננת את הביקור אצל הרופא המומחה שאליו הגיעה בפעם הראשונה, ביקור שהפך לדבריה לאונס. "הגעתי כי רציתי מרשם לגלולות, ורציתי לעשות בדיקה שגרתית. הגעתי אליו כי הוא לקח מחיר יחסית נמוך לחיילות והוא היה קרוב אליי לבסיס", תיארה בבכי.

"הוא הסביר לי בדיוק מה הוא עושה, וכל מה שהוא עשה היה לי מוכר מבדיקות אחרות שעשיתי אצל גינקולוגים", היא מתארת את הביקור שהתחיל באופן שגרתי, אך קיבל לדבריה תפנית. "הוא אמר לי שמעכשיו אני צריכה להגיד לו כמה אני נהנית מ-1 עד 5. בהתחלה שיתפתי איתו פעולה כי לא העזתי להטיל ספק, הוא גינקולוג ואני מטופלת ואין לי שום סיבה להטיל בו ספק" היא משתפת, "הרגשתי לא בנוח, אבל לא חשבתי שזה משהו יוצא דופן".

שוטרת נשלחה כמטופלת לחוות הטרדה מינית

במטרה להפליל את הרופא הבכיר ולייצר נגדו תשתית ראייתית שתוביל להעמדתו לדין, התבקשה סוכנת משטרה להגיע לטיפול אצל הרופא כדי לבדוק האם יתקוף גם אותה מינית - שיטת חקירה שלכל הפחות ניתן להגדיר כשנויה במחלוקת.

המהלך עורר ביקורת וחברת הכנסת מיכל רוזין (מרצ) פנתה במכתב למשרד לביטחון פנים בדרישה לבדוק את הצעד החקירתי החריג. "אבקש לדעת מדוע עבור הוכחת אינוס נדרשו שוטרות לחוות בעצמן פגיעה מינית", כתבה.