הולכת ומסתבכת: חקירה פלילית נגד ענבל אור

אחרי שנחקרה ברשות המסים, גם המשטרה חוקרת את התנהלות יזמית הנדל"ן. החשדות מתמקדים בדוח הנאמן שהראה כי אור הונתה לכאורה רוכשי דירות. ההחלטה הצפויה על פירוק החברות בבעלותה תינתן מחר. אור בתגובה ראשונה לתכנית חיסכון: "לא הוזמנתי לחקירה. לא הוניתי, לא שיקרתי ולא גנבתי"

המשטרה פתחה בחקירה פלילית נגד יזמית הנדל"ן ענבל אור. החוקרים מתמקדים בדוח הנאמן שהראה כי אור הונתה רוכשי דירות לכאורה וכי נהגה לרשום דירות על שמם של שני רוכשים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

במסגרת החקירה שמתבצעת ביחידה לחקירות הונאה במחוז תל אביב, החל איסוף מסמכים הקשורים לפעילויותיה העסקיות של אור. החקירה החלה ככל הנראה בעקבות תלונה של אחד מרוכשי הדירות שגילה לאחר שביצע את העסקה כי היא נמכרה לאנשים נוספים.

אור עצמה צפויה להיחקר כבר מחר או ביום רביעי הקרוב. במשטרת מחוז תל אביב סירבו להתייחס לדברים.

בתגובה ראשונה ללירן שבתאי, איש מערכת "תכנית חיסכון", אמרה ענבל אור כי הפרסומים לפיהם נפתחה חקירה פלילית נגדה אינם נכונים. "לא הוזמנתי לחקירה, הכל בסדר, לא היה שום דבר, אני יודעת", הבהירה אור.

"אני לא הוניתי, לא שיקרתי, לא גנבתי", הוסיפה אור. "הכל בסדר, די. הפרסומים שקריים ממש. אין שום רבב. אני לא מבינה את זה, אבל התקשרו אליי לבדוק לגבי אחד הלקוחות שלי אם הוא רכש וקיבל הנחה מיוחדת".

בתגובתה הרשמית של ענבל אור, שפורסמה זמן קצר לאחר מכן, ציינה אור כי התנהלותה הייתה תקינה. "לא ידוע על כל פתיחת חקירה מלבד הפרסומים בתקשורת וטרם זומנתי לכל חקירה בנושא. במשך כל שנות פעילותי, פעלתי ללא דופי ובצורה חוקית".

במקביל, נדחתה למחר ההחלטה בתיק הקפאת ההליכים בנוגע לחברות של אור. אתמול נערך בבית המשפט המחוזי בתל אביב הדיון בעניין פירוק "אור סיטי" שבבעלות ענבל אור. היזמית, שממשיכה להיאבק באפשרות לפירוק החברה, הגישה לבית המשפט בקשה להארכת הקפאת ההליכים ב-45 יום נוספים. היא גם ביקשה מבית המשפט למנות נאמן אחר במקום עו"ד איתן ארז שהמליץ בדוח לשלוח את החברה לפירוק.

בדיון בבית המשפט אמר הנאמן הנוכחי עו"ד איתן ארז כי אין כסף לממן את המשך ההקפאה. "אני מאמין שאם בית המשפט היה יודע שאין כספים לתקופת ההקפאה, הוא היה נותן צו לפירוק זמני באותו היום.

"מקבץ חוזים שכולם או שהופרו או שנשלחה לגביהם הודעת ביטול"

בינתיים נוצרו חובות נוספים לבעלת השליטה", הוסיף עו"ד ארז. "אני מבקש לעבור פרויקט פרויקט ולהראות שאין רכוש, פשוט כלום. יש מקבץ חוזים שכולם או שהופרו או שנשלחה לגביהם הודעת ביטול. אין נכס אחד שאפשר לעשות איתו משהו".

ארז טען בפני בית המשפט כי אור נהגה לשתמש בכספי החברה להוצאות פרטיות. כך למשל שילמה 430 אלף שקלים דמי שכירות מקופת החברה לפנטהאוז שהתגוררה בו. "כל המצב הזה צריך להפסיק. כל הכסף נכנס לסיר אחד גדול שממנו יצאו כספים גם להוצאות אישיות", אמר.