היועמ"ש: חקירה פלילית נגד דרעי

יומיים אחרי חשיפת חדשות 2 - מנדלבליט החליט כי הבדיקה נגד שר הפנים תהפוך לחקירה פלילית. ההחלטה התקבלה בתום דיון עם פרקליט המדינה וראש אגף החקירות במשטרה. דרעי בתגובה: אשתף פעולה עם גורמי אכיפת החוק

"ישתף פעולה עם החקירות". השר דרעי (פלאש 90)

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע אמש (חמישי) כי הוא ממליץ לפתוח בחקירה פלילית נגד שר הפנים אריה דרעי, בעקבות החשדות נגדו בגין שחיתות. ההחלטה התקבלה בתום ישיבה ארוכה שערך היועץ בה השתתפו פרקליט המדינה, ראשי אגף החקירות במשטרה ונציגים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני שלושה ימים נחשף בחדשות 2 כי היועמ"ש החל בבדיקת טענות נגד השר דרעי בגין שחיתות. עד אתמול בבוקר עוד טענו מקורביו כי מדובר ברכילות ובשמועות, אך עצם העובדה שהורה מנדלבליט על פתיחה בחקירה פלילית מעידה על כך שמדובר בחשדות של ממש וכי השר צפוי להיחקר באזהרה בזמן הקרוב.

"השר דרעי אמר מרגע פירסום הבדיקה כי הוא מוכן מיידית לענות לכל שאלה שיתבקש", נמסר מלשכתו של השר. "הוא ישתף פעולה עם גורמי אכיפת החוק והוא משוכנע שתשובותיו יבהירו כי פעל ללא דופי".

הורה על חקירה פלילית. מנדלבליט (פלאש 90 - יהונתן סינדל)


בעקבות תחילתה של הבדיקה הגיעה שלשום לידי חדשות 2 הקלטה בלעדית בה נשמע איש מפתח המעורב בפרשה, שלדבריו עשוי לגרום לשר נזק. הדברים הדרמטיים נאמרו לפני מספר שבועות מפי האיש. "הוא יכול להיכנס בפנים בגלל השטויות שהוא עושה", אמר האיש לחדשות 2 בהתייחסו לחלקו של דרעי.

"מה אני אעשה, אני לא כזה, אני לא בן אדם רע, אני לא רוצה לגרום לו נזק", אומר האיש. "אני יודע שאני יכול, אבל מה אני אעשה, אני לא יכול לעשות לו את זה בינתיים. אם יהיה יותר אכזרי עליי, אז אני אהיה איתך בקשר".