נהג אוטובוס נתפס מתפלל בנסיעה

כמעט חודשיים לאחר התאונה הקטלנית בכביש 1 בו נהרגו 6 בני אדם ונפצעו 11 נוספים, בעקבות התנגשות אוטובוס במשאית, נראה שחלק מנהגי האוטובוס לא לומדים את הלקח. נהג אוטובוס נתפס בזמן נהיגה כשהוא מניח תפילין ביד אחת ואוחז את הטלפון הסלולרי שלו ביד השניה. אגד בתגובה: "המקרה יטופל בחומרה"

תאונות הדרכים הקטלניות בחודשים האחרונים לא הרתיעו את הנהגים מלהשתמש בטלפון הנייד בעת נהיגה. במקרה חריג שאירע היום (רביעי), נתפס נהג אוטובוס של חברת "אגד" כשהוא עם טלית, תפילין לראשו וטלפון נייד בידו - לשם תפילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האוטובוס, שהיה באותה עת ללא נוסעים מלבד הנהג, יצא מכפר חב"ד לכיוון רמלה ונתפס על כביש 44, כשמי שהבחין בנהג המתפלל הוא לא אחר מאשר מפקד הזרוע המבצעית של אגף התנועה במשטרה.

הקצין עיכב את הנהג שטען כי נאלץ להמשיך ולקרוא את התפילה מהטלפון הנייד כיוון שלא הספיק להתפלל לפני יציאתו לעבודה. הנהג, תושב אלעד כבן 40, קיבל דוח בגין שימוש בטלפון במהלך נסיעה.

המשטרה שבה ומזכירה לציבור הנהגים, בדגש על נהגי התחבורה הציבורית, כי היסח דעת במהלך נהיגה מסכן חיים. קל וחומר, כאשר מדובר ברכב כבד שלרוב, מעורבותו בתאונות דרכים מסתיימת באופן חמור עד קטלני.

מ"אגד" נמסר בתגובה: "פרטי התלונה לא הועברו לאגד וטרם בוצע תחקיר לנהג. עם זאת, השימוש בסלולרי בזמן נהיגה באוטובוס אסור, וכן נאסר על הנהגים שימוש באמצעות אוזנייה או כל אביזר אחר. מזכירות אגד אף החליטה באחרונה לקבוע קנס מינימום בסך 2,500 שקל ועד לגובה משכורת חודש אחד על כל מקרה. לאחר שנקבל את פרטי המקרה, וככל שיימצא שהנהג אכן ביצע את העבירה, יטופל המקרה בחומרה. התמונה המוצגת בכתבה מראה אדם דתי אשר עצר בצד הדרך כחוק על מנת לשאת תפילה ובכך אין שום פסול".