היועמ"ש אישר: תיפתח בדיקה בעניינו של דרעי

הותר לפרסום כי אריה דרעי הוא הפוליטיקאי הבכיר העומד במרכזה של פרשת השחיתות שנחשפה לראשונה בחדשות 2. אחד ממקורביו מעורב גם הוא. היועמ"ש אישר לפתוח בבדיקה בעניינו של השר, טרם נפתחה חקירה פלילית. השר פרסם בטוויטר "פניתי הערב ליועמ"ש ודרשתי להסיר את צו איסור הפרסום ככל שהוא נוגע אלי"

הכנסת, ארכיון (פלאש 90)

הותר לפרסום: אריה דרעי הוא האישיות הפוליטית הבכירה העומדת במרכז הפרשה, ודמות נוספת המקורבת לו מעורבת גם היא לכאורה באותה הפרשה. שמו של שר הפנים הותר הלילה (שלישי) לפרסום לאחר חשיפת הפרשה לראשונה במהדורה המרכזית בחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש אסר בית המשפט על כלי התקשורת לחשוף כל מידע בעניינו של השר אריה דרעי, אך במהלך הלילה התקבלה בבית המשפט החלטה לצמצם את צו איסור הפרסום. הותר לדווח כי באישור היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, נפתחה בדיקה בענייניו של השר. הודגש כי בשלב זה לא נפתחה כנגדו חקירה פלילית.

השר דרעי עצמו פירסם בחשבון הטוויטר שלו כי הוא זה שביקש לצמצם את הצו. "פניתי הערב ליועמ"ש ודרשתי להסיר את צו איסור הפרסום ככל שהוא נוגע אלי", כתב שר הפנים. "הודעתי כי אני עומד לרשות כל גורמי החקירה ואענה על כל שאלה שאדרש".

מאז חשיפת הפרשה נסובה סביב מעורבותו של דרעי חרושת שמועות, אותה ככל הנראה ביקש להפיג והתוודה כי הוא עומד במרכז הפרשה. בתוך כך, עיתון "הארץ" חשף אמש כי פוליטיקאי בכיר נוסף מעורב בפרשת שחיתות אחרת ששמו נאסר בפרסום.