עימות בין בוכריס למתלוננת המרכזית נגדו

מלחמת הגרסאות מגיעה לחדר החקירות: הקצין שנחשד במספר מקרי אונס ובהטרדה מינית התעמת עם המתלוננת המרכזית נגדו בפרשה. העימות נערך על רקע ממצאי בדיקת הפוליגרף של בוכריס, לפיהם נמצא הקצין דובר שקר

תא"ל בוכריס (פלאש 90)

פרסום ראשון: תת-אלוף אופק בוכריס החשוד במספר מעשי אונס ובהטרדה מינית, התעמת לפני זמן קצר (שלישי) עם המתלוננת המרכזית נגדו, כך נודע לחדשות 2 Onlineבמהלך העימות בין השניים חזרה המתלוננת על גרסתה לפיה נאנסה על ידי בוכריס מספר פעמים, ובאופן דומה - חזר גם בוכריס על גרסתו לפיה לא היה לו עמה דבר וחצי דבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העימות בין השניים נערך על רקע ממצאי בדיקת הפוליגרף, שהעלתה כי בוכריס נמצא דובר שקר. עורכות הדין של המתלוננת, ליאת בהר כהן ואביטל בן-נון, מסרו לפני כשבועיים כי הפרקליטות הצבאית עדכנה אותן ואת בוכריס כי האחרון נמצא דובר שקר בבדיקה.

זמן קצר לפני כן פורסם בחדשות 10 כי בוכריס נמצא דובר אמת בשלוש מתוך ארבע שאלות פוליגרף, ובעקבות הפרסום הבהירו בפרקליטות הצבאית לבאות כוחה של המתלוננת כי היא זו שנמצאה דוברת אמת בעוד התא"ל נכשל בבדיקה. עוד לפני כן דווח במהדורה המרכזית כי חלק מתוצאות בדיקת הפוליגרף שערך בוכריס בשבוע שעבר היו "בעייתיות".

בצאתו מבדיקת הפוליגרף לא נמסרו לבוכריס או לפרקליטיו תוצאות הבדיקה, אך יומיים לאחר מכן זומן לחקירה שלישית במשרדי מצ"ח ושם הוא עומת עם תוצאות הבדיקה. פרקליטיו של בוכריס סירבו להגיב לדיווח על הבעייתיות של חלק מהתוצאות.

איזנקוט החליט לבטל את המינוי

כשבוע לפני פרסום תוצאות בדיקת הפוליגרף, החליט הרמטכ"ל גדי איזנקוט, לבטל את מינויו של בוכריס לתפקיד ראש חטיבת המבצעים. במקביל הוחלט להאריך את השעייתו של הקצין הבכיר ב-30 ימים נוספים. ההחלטה של איזנקוט התקבלה לאחר התייעצות עם הפרקליט הצבאי הראשי תא"ל שרון אפק, מתוך הבנה שחקירת הפרשה תיקח זמן. הרמטכ"ל אף שוחח עם תא"ל בוכריס והסביר לו כי אי אפשר לדחות מינוי לתפקיד כל כך מרכזי וחשוב בצה"ל, ובסיטואציה הזו אין ברירה אלא לבטל את מינויו.

הרמטכ"ל הבהיר בשיחה כי לבוכריס עומדות זכויות רבות לאורך השירות, אך הוא מגבה את רשויות החוק. מדובר במהלך שנובע רק בשל הימשכות החקירה והוא לא קשור לתוצאות בדיקת הפוליגרף שעבר בוכריס ולממצאי החקירה עד כה. אם בוכריס ייצא "נקי" מהחקירה, הוא יחזור לשירות וימונה לתפקיד מרכזי.