תיעוד: שמו מצלמה בכספומט - וגנבו

3 תיירים ממולדובה נתפסו בשעה שהשיגו פרטי כרטיסי אשראי מכספומטים וגנבו עשרות אלפי שקלים מאזרחים תמימים. השיטה התבצעה באמצעות מצלמה שהותקנה במכונות ותיעדה את הקשת הקודים הסודיים ומכשיר אלקטרוני מיוחד שקרא את נתוני כרטיסי האשראי

במהלך השבועות האחרונים הצליחה המשטרה לחשוף שיטת הונאה ייחודית של זיוף כרטיסי חיוב ומשיכת עשרות אלפי שקלים ממכשירי כספומט בארץ על ידי תיירים ממולדובה. בעקבות חשיפת ההונאה עצרה המשטרה שלושה אזרחים מולדביים החשודים בגניבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התיירים, שנכנסו לארץ באשרת תייר, הביאו עימם שיטה ייחודית לזיוף כרטיסי חיוב המאפשרים משיכת אלפי שקלים במזומן תוך גניבת נתוני כרטיסים של אזרחים תמימים. הפרשה נחשפה כאשר הוזעקו שוטרים לשני אירועים שונים של חשד למשיכת כסף באמצעות כרטיס מזוייף בכפר סבא וברחובות, ועצרו את החשודים בשעת מעשה.

במהלך החקירה התבררה השיטה באמצעותה השיגו החשודים את פרטי כרטיסי החיוב והסיסמה הסודית המאפשרת משיכת מזומן מהכספומט. החשודים התקינו מצלמה נסתרת זעירה במכשירי כספומט שונים ברחבי הארץ שתיעדה את הקשות הלחצנים של הקוד הסודי ובנוסף, הרכיבו רכיב "קורא שפתיים" אלקטרוני על פתח הכנסת כרטיסי הכספומט שאגר את פרטי הכרטיסים.

בשיטה זו הצליחו החשודים להשיג את פרטי הקוד הסודי המקודד בפס המגנטי של הכרטיס, ובהמשך הועברו הנתונים לכרטיסים ריקים עם פס מגנטי שבאמצעותם משכו החשודים כספים ממספר רב של מכשירי כספומט.

כרטיסי החיוב המזויפים

בשבוע שעבר הוגש על ידי יחידת התביעות של משטרת ישראל כתב אישום לבית משפט השלום בפ"ת נגד ויקטור דוגיא, תייר ממולדובה הכולל 31 סעיפי אישום בגין עבירות זיוף בנסיבות מחמירות, החזקת ציוד לזיוף כרטיסי חיוב, גניבת כרטיס חיוב, הונאה בכרטיס חיוב, הונאה בנסיבות מחמירות ועוד.

מכתב האישום עלה כי בחודש שעבר ניסה לבצע משיכה מכספומט בהוד השרון באמצעות כרטיסי חיוב מזויפים. בחיפוש שנערך על גופו נתפסו 12 כרטיסי חיוב מזויפים וסכום כסף מזומן באלפי שקלים. בשיטה זו הצליח הנאשם למשוך סך כולל של 86 אלף שקלים בעשרות ניסיונות משיכה וסורב בעוד עשרות ניסיונות אחרים. חקירת שני נתינים מולדביים נוספים החשודים בעבירות דומות נמשכת.