תיעוד בלעדי: מנהל משמרת, אחראי בטיחות ונהג קטר עישנו סמים בזמן העבודה

בזמן העבודה בתחנת הרכבת באשדוד ובעת שהיו אמורים לפקח על הטענת מכולות המכילות חומרים מסוכנים לקרונות הרכבת, שלושה עובדים ברכבת ישראל תועדו מעשנים סמים. השלושה בהם נהג קטר, מנהל משמרת ואחראי בטיחות הושעו – אך לבסוף הוחזרו לעבודה

שלושה עובדי רכבת ישראל בהם נהג קטר, מנהל משמרת ואחראי בטיחות צרכו יחד סמים במהלך משמרת. האירוע שהתרחש לפני שנה וחצי בתחנת הרכבת באשדוד, מאז הושתק. כעת התיעוד נחשף וגם העובדה שהשלושה - חזרו לעבודתם לאחר התקרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השלושה התיישבו באחד התאים ברכב וניסו לכבות את האור על מנת להסתיר את מעשיהם, אבל מצלמת האבטחה הצליחה לקלוט את התמונות המקוממות. צריכת הסמים נעשה בעת המשמרת בה היו אחראיים השלושה בין השאר על רתימת קרונות בהם גם חומרים מסוכנים.

החשודים במעשה נעצרו על ידי המשטרה ונחקרו, נגד אחד מהם אף הגישו כתב אישום, לאחר שבמכונת הכביסה בביתו נמצאו סמים נוספים. זמן קצר לאחר מכן, המשטרה חזרה בה, וכך גם הנהלת הרכבת שהשיבה את השלושה לעבודה.

עורכת הדין ורד שלו המייצגת את אחד העובדים מסבירה כי לאף אחד מהשלושה אין עבר פלילי מה שהיווה שיקול משמעותי בהחלטה. "הם הושעו לתקופה לא מבוטלת ואחריה הוחלט להשיבם לעבודה", טענה.

מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "שלושת העובדים המדוברים השתמשו בסמים בעת משמרת. בדיקה שיזמה הנהלת הרכבת גילתה זאת. בשל האירוע הם פוטרו אולם מלפנים לשורת הדין ובשל סיבות שמצנעת הפרט לא נפרט, הם הושבו לעבודה והוטל עליהם העונש החמור ביותר לפני פיטורים. העובדים הללו אינם קשורים לאירוע בדימונה".

תגובת המשטרה: "מדובר בתיק שהוגש כנגד החשוד בגין החזקת סם לצריכתו העצמית. התיק נסגר לפני כשנה וחצי לאחר בחינת העניין הציבורי ובהתחשב בין היתר בעברו הנקי של החשוד".