המתלוננות נגד בוכריס אינן חברות

עם חשיפת החקירה המתנהלת נגד תא"ל אופק בוכריס בחשד לביצוע מעשי אונס ועבירות מין נוספות נגד שתי חיילות, טענו מקורביו כי שתי המתלוננות הן חברות. כעת מתברר כי המתלוננת השנייה נגד בוכריס שימשה כמפקדת של המתלוננת הראשונה ובין השתיים פער גילאים גדול. הערכה: בוכריס לא יישאר בצה"ל בעקבות הפוליגרף

תא" אופק בוכריס (פלאש 90)

בניגוד לטענות שהועלו על ידי מקורביו של תא"ל בוכריס, לפיהן ישנו קשר של חברות בין שתי המתלוננות נגד הקצין הבכיר, הערב (רביעי) נחשף במהדורה המרכזית שהמתלוננת השנייה היא קצינה ותיקה ששירתה בתפקיד בכיר ורגיש ואף הייתה המפקדת של המתלוננת הראשונה. אחת המתלוננת טוענת כי בוכריס אנס אותה, בעוד השנייה סיפרה לחוקרים על מעשים מגונים לכאורה מצד הקצין הבכיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מלבד הטענות לפיהן השתיים חברות, אמרו מקורביו של בוכריס שהן אף הגיעו יחד למסור את התלונה. כעת מתברר שבין השתיים ישנו פער גילאים משמעותי וכי הן לא הגיעו יחד למסור את התלונה.

כשהמתלוננת הראשונה, חיילת לשעבר ששירתה תחת בוכריס, נשאלה מי יכול לחזק את גרסתה, היא ציינה את שמה של המפקדת וכך חוקרי מצ"ח פנו אליה. הקצינה אישרה חלק מהפרטים שמסרה המתלוננת הראשונה, וסיפרה גם על החוויות שלה מהשירות עם בוכריס.

לצד העובדה כי מצבו המשפטי של בוכריס הולך ומידרדר, על פי ההערכות לא תהיה באפשרותו להמשיך בשירות הצבאי, לאחר שבעת האחרונה ישנם קצינים זוטרים יותר מבוכריס שסיימו את דרכם בצה"ל אחרי שלא הצליחו לעבור בדיקת פוליגרף.

אותם קצינים כלל לא נחשדו בעבירות פליליות ולכן על פי ההערכות גם אם התיק נגד בוכריס ייסגר בשל היעדר ראיות מספיקות, בדיקות הפוליגרף הבעייתיות שלו מעידות כי לא יוכל להמשיך לשרת בצה"ל.

הערכה: הקצין הבכיר לא יישאר בצבא (פלאש 90)

"אין טענות להטרדה במסרונים"

עו"ד גיא פלנטר, פרקליטה של המתלוננת השנייה, הבהיר בריאיון במהדורה המרכזית כי אין לה טענה להטרדות מיניות באמצעות מסרונים, אך ישנן טענות לביצוע מעשים מגונים מצד בוכריס.

"לא מצאתי עילה שמרשתי תעליל על תא"ל בוכריס דבר וחצי דבר", הבהיר עו"ד פלנטר. "היא לא יזמה את התלונה וזה גם מחזק אותה. יש פה שתי מתלוננות שאין קשר חברתי ביניהן ושתיהן באות ומספרות את הסיפור שלהן. זה קושי רב בשביל חשוד להתמודד עם דבר כזה".