בעקבות התחקיר: חקירה נגד נוימן

פרסום ראשון: כחודשיים אחרי ששודר במהדורה המרכזית תחקיר "דני יסדר" נחקר פרשן הכדורגל שמשמש כמאעכר שמארגן פגישות עם פקידי ממשלה בכירים. נוימן נחקר באזהרה בחשד למתן שוחד וקבלת דבר במרמה. גם מנכ"ל משרד התחבורה צפוי להיחקר

לפני חודשיים וחצי עמד פרשן הכדורגל דני נוימן במרכז תחקיר חדשות 2, בו נחשף כיצד הצליח לקדם מהלכים בירוקרטיים במשרד התחבורה תמורת תשלום. הערב (רביעי) פורסם לראשונה במהדורה המרכזית כי המשטרה פתחה בחקירה נגד נוימן בעקבות ממצאי התחקיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני שלושה שבועות נחקר נוימן באזהרה במשרדי מחלק ההונאה של משטרת ירושלים, בחשד למתן שוחד וקבלת דבר במרמה. נוימן שיתף פעולה וטען כי כל מה שעשה נעשה כחוק. חוקרי המשטרה יזמנו בקרוב לחקירה גורמים נוספים, ובהם ככל הנראה מנכ"ל משרד התחבורה עוזי יצחקי.

בתחקיר, ששודר בחודש דצמבר האחרון, הובלנו מיזם פיקטיבי של צ'קלקה בכל מכונית. כדי לקדם את המיזם, נפגשנו עם שדרן הספורט דני נוימן, שבכובעו האחר משמש מאעכר שמארגן פגישות עם פקידי ממשלה בכירים. וכך, תמורת 5,000 דולר, ארגן לנו נוימן פגישה במהירות הבזק עם מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי, שגם הסכים לקדם את מיזם הצ'קלקה שהמצאנו.

לחדשות 2 נודע שחוקרי המשטרה גילו פגישות נוספות שארגן דני נוימן אצל מנכ"ל משרד התחבורה - פגישות עבור אנשי עסקים שביקשו את התערבות משרד התחבורה, כל זאת, תמורת תשלום של אלפי שקלים.

בימים האחרונים נמסרו יומני הפגישות של כמה מנכ"לים של משרדי ממשלה לעו"ד אלעד מעמותת "הצלחה" שמקדמת שקיפות כלכלית. עיון ביומן של מנכ"ל משרד התחבורה מעלה כי אין זכר לאותן פגישות עם דני נוימן ואותם אנשי העסקים.