פרשת שלום: בדיקת הפוליגרף נחשפת

לידי חדשות 2 הגיעו תוצאות הבדיקה הפרטית שביצעה המתלוננת נגד סילבן שלום, שדרשה ממנו פיצוי בגובה 700 אלף ש"ח – אך סורבה. בכיר במערכת אכיפת החוק: "התלונה שהוגשה לא רצינית ולא תוביל לכתב אישום"

בבדיקה נמצא כי המתלוננת דוברת אמת (חדשות 2)

בדיקת הפוליגרף של המתלוננת נגד סילבן שלום נחשפת: לאחר שחשפנו הבוקר כי המתלוננת נגד השר לשעבר דרשה פיצוי עתק בתמורה לשתיקתה - ולאחר שהתברר כי הגישנ נגדו תלונה רשמית ראשונה במשטרה בחשד להטרדה מינית, תוצאות בדיקת הפוליגרף הפרטית שערכה נחשפות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המתלוננת נגד השר לשעבר שטוענת שהטריד אותה מינית, ערכה בתחילת ינואר בדיקת פוליגרף פרטית - במסגרתה נשאלה מספר שאלות אודות הפרשה:


ממצאי הבדיקה עולה כי לא נמצאו תגובות פיזיולוגיות שמעידות על אמירת שקר, משמע - שהמתלוננת נמצאה דוברת אמת. כעת על המשטרה לבדוק האם אכן מדובר במקרה זה בהטרדה מינית.

המתלוננת דרשה פיצוי עתק בתמורה לשתיקתה

הבוקר פרסם לראשונה כתבנו גיא פלג כי אישה כבת 60 ששהתה בבית הזוג שלום דרשה מהשר לשעבר 700 אלף שקלים בתמורה לכך שלא תתלונן נגדו על עבירות מין שביצע בה לכאורה. מוקדם יותר פרסמה הדס שטייף בגלי צה"ל כי נגד שלום הוגשה תלונה ראשונה במשטרה על הטרדה מינית.

כבר לפני כחודש וחצי פנתה האישה, קוראת בקלפים, לשר לשעבר באמצעות עורך דינה ודרשה את הכסף בתמורה ל"יישוב העניין". היא טענה כי בזמן שהייתה בביתו הוא נגע בניגוד לרצונה בשערה וברגלה והמשיך למרות ניסיונותיה להדוף אותו.

למכתב ששלח עורך הדין של האישה לסילבן שלום צורפה גם בדיקת פוליגרף שעברה המתלוננת. על פי הדיווח בגלי צה"ל, ההטרדה המינית התרחשה בזמן מפגש בין השניים לפני שלוש שנים. לטענתה, כתוצאה מהמקרה נותקו קשריה ארוכי השנים עם בני הזוג.

רעייתו של שלום: "אנחנו איש אחד" 

אשתו של השר, ג'ודי ניר מוזס שלום, הגיבה להתפתחויות בדף הטוויטר שלה וכתבה: "אני ובעלי, יחידה אחת". אתמול, השתתפה שלום בוועידת נשים ועסקים בירושלים וסיפקה התבטאות שעשויה להתפרש כרמיזה לתלונה. כשנשאלה במהלך הפאנל מה התכונה הכי בעייתית שלה, ענתה "נקמנות".

בני הזוג שלום (טוויטר)

לפני פחות משלושה חודשים הגיש סילבן שלום את התפטרותו מהכנסת בעקבות עדויות נגדו על הטרדות מיניות שביצע לכאורה. בהודעת ההתפטרות הלקונית שלו לא ציין שלום את הרקע למהלך, אך מספר ימים קודם לכן אמר: "משפחתי תומכת בי באופן מלא, אך אין כל הצדקה למחיר הנדרש ממנה. בנסיבות אלה החלטתי לפרוש מתפקידיי כשר וחבר כנסת".

השר כתב כי "כ-23 שנים אני משרת במסירות ובאמונה את הציבור כח"כ וכשר במשרדים שונים, מתוך תחושת שליחות ורצון לקדם מטרות חברתיות וציבוריות חשובות ביותר. קצתי בדרך הייסורים שהייתה מנת חלקי ומנת חלקה של משפחתי, רעייתי, ילדיי ואמי המבוגרת".