ג'ודי ניר מוזס בתגובה לתלונה נגד סילבן שלום: "אני והוא יחידה אחת"

אישה ששהתה בביתו של סילבן שלום דרשה מבני הזוג 700 אלף ש' בתמורה לכך שלא תתלונן על עבירות מין שביצע בה לטענתה השר לשעבר, כך פורסם לראשונה בחדשות 2. כעת מגיבה לטענות ג'ודי ניר מוזס שלום שכתבה בטוויטר: "אני ובעלי יחידה אחת"

תלונה ראשונה. סילבן שלום (טוויטר)

מוקדם יותר הבוקר (שלישי) פורסם לראשונה בחדשות 2 כי אישה ששהתה בבית הזוג שלום דרשה מהם פיצוי של אלפי שקלים, וזאת על מנת שלא תתלונן נגד השר לשעבר סילבן שלום על הטרדה מינית. אישתו של השר, ג'ודי ניר מוזס שלום, הגיבה לדברים בדף הטוויטר שלה וכתבה: "אני ובעלי, יחידה אחת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התלונה הראשונה נגד השר לשעבר סילבן שלום הוגשה הבוקר במשטרה, כך דיווחה לראשונה הדס שטייף בגלי צה"ל. שעות לאחר מכן נודע כי אישה כבת 60 טענה כי דרשה מבני הזוג כ-700 אלף שקלים "דמי שתיקה". בעקבות פרסום הדברים כתבה ג'ודי שלום: "המשפחה שלי מעל הכל. 5 ילדים מקסימים וסטיב שהוא ואני יחידה אחת".

כבר לפני כחודש וחצי פנתה האישה, קוראת בקלפים, לשר לשעבר באמצעות עורך דינה ודרשה את הכסף בתמורה ל"יישוב העניין". היא טענה כי בזמן שהייתה בביתו הוא נגע בניגוד לרצונה בשערה וברגלה והמשיך למרות ניסיונותיה להדוף אותו.

למכתב ששלח עורך הדין של האישה לסילבן שלום צורפה גם בדיקת פוליגרף שעברה המתלוננת. על פי הדיווח בגלי צה"ל, ההטרדה המינית התרחשה בזמן מפגש בין השניים לפני שלוש שנים. לטענתה, כתוצאה מהמקרה נותקו קשריה ארוכי השנים עם בני הזוג.

אתמול השתתפה רעייתו של סילבן, ג'ודי ניר מוזס שלום, בוועידת נשים ועסקים בירושלים וסיפקה התבטאות שעשויה להתפרש כרמיזה לתלונה. כשנשאלה במהלך הפאנל מה התכונה הכי בעייתית שלה, ענתה "נקמנות".

לפני פחות משלושה חודשים הגיש סילבן שלום את התפטרותו מהכנסת בעקבות עדויות נגדו על הטרדות מיניות שביצע לכאורה. בהודעת ההתפטרות הלקונית שלו לא ציין שלום את הרקע למהלך, אך מספר ימים קודם לכן אמר: "משפחתי תומכת בי באופן מלא, אך אין כל הצדקה למחיר הנדרש ממנה. בנסיבות אלה החלטתי לפרוש מתפקידיי כשר וחבר כנסת".

השר כתב כי "כ-23 שנים אני משרת במסירות ובאמונה את הציבור כח"כ וכשר במשרדים שונים, מתוך תחושת שליחות ורצון לקדם מטרות חברתיות וציבוריות חשובות ביותר. קצתי בדרך הייסורים שהייתה מנת חלקי ומנת חלקה של משפחתי, רעייתי, ילדיי ואמי המבוגרת".