דרשה פיצוי עתק בתמורה לשתיקה

פרסום ראשון: אישה ששהתה בביתו של סילבן שלום דרשה מבני הזוג 700 אלף ש' בתמורה לכך שלא תתלונן על עבירות מין שביצע בה לטענתה השר לשעבר. מוקדם יותר דווח שאותה אישה הגישה תלונה ראשונה במשטרה נגד שלום

תלונה ראשונה. סילבן שלום (מרים אלסטר / פלאש 90)

אישה כבת 60 ששהתה בבית הזוג שלום דרשה מהשר לשעבר 700 אלף שקלים בתמורה לכך שלא תתלונן נגדו על עבירות מין שביצע בה לכאורה. מוקדם יותר הבוקר (שלישי) פרסמה הדס שטייף בגלי צה"ל כי נגד שלום הוגשה תלונה ראשונה במשטרה על הטרדה מינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר לפני כחודש וחצי פנתה האישה, קוראת בקלפים, לשר לשעבר באמצעות עורך דינה ודרשה את הכסף בתמורה ל"יישוב העניין". היא טענה כי בזמן שהייתה בביתו הוא נגע בניגוד לרצונה בשערה וברגלה והמשיך למרות ניסיונותיה להדוף אותו.

למכתב ששלח עורך הדין של האישה לסילבן שלום צורפה גם בדיקת פוליגרף שעברה המתלוננת. על פי הדיווח בגלי צה"ל, ההטרדה המינית התרחשה בזמן מפגש בין השניים לפני שלוש שנים. לטענתה, כתוצאה מהמקרה נותקו קשריה ארוכי השנים עם בני הזוג.

אתמול השתתפה רעייתו של סילבן, ג'ודי ניר מוזס שלום, בוועידת נשים ועסקים בירושלים וסיפקה התבטאות שעשויה להתפרש כרמיזה לתלונה. כשנשאלה במהלך הפאנל מה התכונה הכי בעייתית שלה, ענתה "נקמנות".

"קצתי בדרך הייסורים". בני הזוג שלום (טוויטר)

לפני פחות משלושה חודשים הגיש סילבן שלום את התפטרותו מהכנסת בעקבות עדויות נגדו על הטרדות מיניות שביצע לכאורה. בהודעת ההתפטרות הלקונית שלו לא ציין שלום את הרקע למהלך, אך מספר ימים קודם לכן אמר: "משפחתי תומכת בי באופן מלא, אך אין כל הצדקה למחיר הנדרש ממנה. בנסיבות אלה החלטתי לפרוש מתפקידיי כשר וחבר כנסת".

השר כתב כי "כ-23 שנים אני משרת במסירות ובאמונה את הציבור כח"כ וכשר במשרדים שונים, מתוך תחושת שליחות ורצון לקדם מטרות חברתיות וציבוריות חשובות ביותר. קצתי בדרך הייסורים שהייתה מנת חלקי ומנת חלקה של משפחתי, רעייתי, ילדיי ואמי המבוגרת".