האלמנה חזתה: "בעלי יתפוצץ ברכבו"

העבריין אבנר מאיו שחוסל בתל אביב אוים בחייו לא פעם. אלמנתו סיפרה בעבר לחוקרים על חששותיה: "הוא יתרומם בפיצוץ הרכב הבא, אתם לא יכולים להגן עליו". גורמים המעורים בחקירה: "היה מסוכסך עם רבים"

במשטרה ממשיכים לחקור מי עמד מאחורי חיסולו של העבריין אבנר מאיו, שנרצח היום (ראשון) בפיצוץ ברכבו בצפון תל אביב. גורמים המעורים בחקירה אומרים הערב כי בשנים האחרונות מאיו הסתבך והסתכסך עם גורמים רבים וספג איומים על חייו ולכן גם לחקירה יש כיוונים רבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני יותר משנה זומנה אשתו של מאיו למסור עדות במשטרה לאחר שהעבריין דרור אלפרון הגיע לביתה ביחד עם אחיו בטענה כי בעלה חייב לו כסף. "העולם שבעלי נמצא בו הוא בעייתי", אמרה אז לחוקרים. "הוא יאכל אותה בהתרוממות של האוטו הבא שיתפוצץ ואני אהיה אלמנה עם שתי ילדות".

"זה לא מתאים לי ואתה לא יכול לשמור עליו", הוסיפה בעדותה. "אתה תממן לי את שיעורי הנגינה לילדות? אתה תממן לי את הסופר? אתה תממן לי את השכירות?". עם זאת, למרות התקרית ההערכה היא כי אין קשר בין התקרית עם אלפרון לבין חיסולו של מאיו.

מוקדם יותר היום דווח כי מאיו היה עד מרכזי במשפט המתנהל נגד חברים בארגון הפשע של שי מוסלי, שנאשמים כי רצחו שלושה בני אדם - בר כהן, אוהד פרנקו ודניאל סמארה ז"ל - לאחר שאלה נחשדו בחברות בארגון פשע יריב. התיק אומנם נסמך על עדותו של עד מדינה, אבל למאיו היה מידע שמחזק את העדות הזאת והוא אף הסכים להעיד בבית המשפט.

(חטיבת דובר המשטרה)

כבר בנובמבר 2013 הסכים מאיו למסור מידע על פעילות אנשי משפחת מוסלי בעקבות לחץ של החוקרים. בעדותו סיפר לחוקרים שמוסלי ועבריין נוסף היו מוכנים לשלם 300 אלף שקלים לכל מי שיהיה מוכן לחסל את פרנקו או סמארה.

חשש מקושי לגייס עדים נגד ארגוני פשע

מאיו סיפר חוקרים כי לאחר הרצח של בר כהן ניגש אליו אחד החשודים במעורבות ברצח ואמר לו "טיפלנו באחד, כעת נותרו עוד שניים". במשטרה הצליבו את המידע שמסר מאיו עם זה שסיפק עד המדינה. התיק עצמו נסמך על עד המדינה, עדותו של מאיו היא מסייעת. בשל כך גורמים במשטרה ובפרקליטות מעריכים שהתיק יחזיק מעמד גם ללא עדותו של מאיו.

החיסול של מאיו מצטרף לאירוע נוסף בשבוע שעבר, אז נרצחה בבאר שבע אשתו של עד מדינה נגד ארגון פשע גדול בדרום. במשטרה חוששים בעקבות שני המקרים כי כעת יתקשו משמעותית לגייס עדי מדינה ועדי תביעה.

הפתק שכתבה אלמנת מאיו

בפתק שכתבה אלמנתו של מאיו אחרי החיסול והגיע לידי חדשות 2 היא מתייחסת לסוגיה. "לאלמנת עד מדינה מגיעה פנסיה של קצין משטרה, שהרי הוא פעל בשם החוק ועבור החוק", כתבה. לצד זה, מקורבים לבני הזוג מספרים שהיא נפגשה עם עורך דין כדי לבדוק את האפשרות לתבוע מהמדינה להכיר בה כאלמנת שוטר.